Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tárolod a pénzed?

Hogyan tárolod a pénzed?

Figyelt kérdés

Az olyan emberekre gondolok, akiknek mondjuk van 4-5 milliós vagyonuk legalább. Minden pénzetek a bankszámlátokon tartjátok? Vagy esetleg befektettek valamilyen formában?


Számomra a bank nem túl megbízható, mivel mi van, ha valami történik vele, a te életed keresete meg odavész. Ha viszont kiveszem készpénzként, akkor is ellophatják.



2019. ápr. 11. 17:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%

Lehman Brothers hany szazszor is volt akkora, mint az OTP? Naugye.

Nyugat Europaban is sokszorta nagyobb bankok mentek tonkre valsagkor.

2019. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
17%

Magam sem hittem volna soha az életben, ha meg nem tapasztalom, hogy a 11 ezres OTP részvény benéz 1.000 ft alá. Csányi bácsi is tudta, mikor kell eladni a saját részvényeit - az is lökött még egyet a zuhanáson.


De nem vitatkozom - élj a saját igazságod szerint - nekem nem fontos, hogy igazat adj nekem.

Elég, ha csak 1 embernek szöget üt a fejében, amit írtam.

Amúgy meg figyelmedbe ajánlom a diverzifikálás szót.

2019. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
25%
Én meg figyelmedbe ajánlom azt a szót: értő olvasás
2019. ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

Hú az inkompetencia és a hozzá nem értés nagyon ütős ebbe a topicban....


1, OTP Soha az életbe nnem volt 1k alatti árfolyamon, ne terjeszd a fake newset.


2, Amúgy is irreleváns mekkora árfolyamon van, ilyen szempontból.


3, AZ összes becsődölt példa teljesen más területen működött mint az OTP pl.


4, Nem mellesleg az OTP egyetlen magyar nagy bank révén élvezi az állam védelmét, sose fog csak úgy bedőlni.


4, DE VÁRJ! Még ha valami magic révén be is dőlne, az OBA pontosan ezért van. Nyilván ez multi milliárdosokat nem véd, azoknak több számlán kell tartaniuk a pénzüket, de a plebnek nincs annyi pénze, ami indokolná a külön számlán tartást.

2019. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
10%

" OTP Soha az életbe nnem volt 1k alatti árfolyamon, ne terjeszd a fake newset."


Igen, bocs ebben igazad van, rosszul emlékeztem: 11 ezerről "csak" 1232-ig zuhant, azaz úgy 90 %-ot esett a részvény árfolyama.


Amúgy valóban nem fogok vitatkozni veletek - nem érdekel, hogy igazat adtok-e vagy sem.

Higgyetek az OBA-ba és más mesékben, aztán talán majd egyszer felébredtek és rájöttök, hogy már régesrég nem jogállamban élünk - csak úgy látszik, ez sok embernek még nem tünt fel...

U.i: én is bízom az OTP-ben, de akkor sem tartanám az összes pénzem a bankban.

Amúgy meg hizlaljátok csak a bankokat: aki beteszi a pénzét, az majd nézhet, amikor fel akarja venni vagy átutalni a pár millió ft-ját, hogy mi pénzeket lekaszálnak róla, azért, hogy a saját pénzéhez jusson.

Egészségetekre! :D

2019. ápr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%

Én pont egy hete utaltam 1millát OTP-ből máshol vezetett részvény számlára. 77ft volt...


(Nyilván a legjobb konstrukciójú számlával.)



Mutyi állam ide vagy oda, ha bedől az OTP függetlenül attól, hogy jogilag kéne vagy nem kéne kártéríteni fogják az embereket.

Nem hülyék ülnek a parlamentben.... több millió ember pénze van abban a bankban. Ha nem játsszák el a jófiút, azok nem rájuk fognak szavazni kövi választáson -> instant bukó.

Az állam pénze meg amúgy is az adófizetők pénze, a politikusok semmit nem vesztenek rajta, ha kiszórják a plebnek...

2019. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Bankban, illetve havonta kiveszek pár 20-30 ezret.
2019. ápr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
63%

A folyószámlámon. Ahogy már írták, az OBA 100 ezer euróig mindenkinek biztosítja a betéteit, ennyi pénzem meg jelenleg nincs, szóval nyugodt vagyok. Nyilván van mindig nálam valamennyi kp, de őszintén szólva nem szeretek sokat magamnál tartani.

Most gondolkodok azon, hogy lekötöm állampapírba, nyáron jön valamilyen új konstrukció, szerintem megvárom azt.

2019. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bankban a hulye tartja hiszen nem kamatozik semmit. Nemi aprot, par szazezret tartok bankban a tobbit allampapirban ami kb. ugyanannyira likvid mint a bankban tartott de kamatot is fizet. A tobbit egyeb befektetesekben.
2019. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!