Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem vicc hogy az iskolában...

Nem vicc hogy az iskolában mindenki a tanulást erőlteti aztán a világ nem is így működik?

Figyelt kérdés

Elvégzel egy iskolát aztán kapsz egy papírt majd elmész melózni ezredik biorobotnak.


Aztán kiderül hogy ha nem pár százezres vicc összegeket akarsz keresni és sikeres akarsz lenni ahhoz életrevalónak kell lenni, üzleti érzék kell, kapcsolatokat kell építeni, ki kell lépni a komfortzónából.


Ezeket miért nem tanítják sok olyan tárgy helyett amikre sose lesz szükség az életbe?



2019. ápr. 12. 20:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Pontosan azért amit megfogalmaztál. Nem üzletembereket és sikeres embereket akarnak képezni, hanem mozgatható, befolyásolható robotokat.
2019. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%
Ha egy iskolát úgy/azért végzel el, hogy legyen egy papírod, akkor valóban egy borobot leszel. Ha egy sulit úgy végzel el, hogy tudást is szerzel mellé, akkor viszont több lehetsz, mint biorobot, és ez nagyrészt rajtad múlik. És nem kell nagy dolgokra gondolni, mármint diplomára meg ilyenekre. Egy "egyszerű", ám jó szakmunkás is képes sokszézezeret keresni.
2019. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Eláruljak egy titkot? Te pont a lúzer oldalon állsz... és ott is maradsz.


Elvégzed az iskolát. Miért nézed le annyira? Gondolkodj már ember..

Járj a város legjobb általánosába, a város legjobb gimijébe, járj nívós egyetemre. Ott kapcsolatokra teszel szert! Mivel a város jövőbeli nagykutyái, pont ugyanott fognak tanulni!!!!

Nézd meg a politikát... mindenki mindenkinek az iskolatársa volt... szerinted véletlen?


Ezen felül, az iskolában ha nem vagy együgyű, akkor a kapott tudást alapként tudod használni, ebből tudsz építkezni! Ebből fakadóan tudsz új ötletekkel elődrukkolni, mivel már ismersz egy csomó példát és nálad sokkal okosabb emberek tanácsait, véleményét, tapasztalatait tudod elsajátítani.


S még innen indulnak az előnyök... de ha ezt nem tudod belátni, akkor örökre itt maradsz gyk-n a síró egyénekkel...

2019. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
18%
Butasag az iskol 8 altalanos azt menni a gyárba
2019. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%

Az a baj van az oktatassal hogy nem a gyakorlatra mennek ra,hanem pomt inkabb az elmeletre. Ulsz egy padban aztan tanuld meg Petofi Sandor verseit jegyre.

Nyilvan fontos a muveltseg,de azert nem fizetnek kesobb a munkaltatok hogy muvelt vagy.

Ezert sem er az erettsegi semmit.

Ha azt oktatnák az iskolákban hogy hogyan kell penzt termelni, vagy kapcsolatokat epiteni vagy jo munkahoz jutni,es ezert tobb orat forditani a gyakorlatokra akarmire, akkor nem erne meg az adott iskola igazgatojanak. Mi ? Hogy? Hogy kepezzunk a diakbol olyan embert aki havi tobb szaz ezret fog keresni es meg nalam is jobb lesz anyagilag? Ezt gondolja az igazgato.

Egy tanar egy ember sem azert van hogy a masik embernek megtanitsa azt hogy hogyan juthatsz jo munkahelyre,jo fizuert,mert ha tanarok ezt tudnák,akkor nem mentek volna el tanárnak havi 140 ezer ftos fizetesert.

Tehát , te saját magadnak kell kitalálni azt hogy hogyan boldogulj az életben.

2019. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

"tanulást erőlteti"

Itt bukik meg az egész mutatvány. A legtöbb gyerek bemegy az iskolába, hátradől és várja hogy megtanítsák valamire.

Ha meg nem sikerül akkor a minisztertől a tanárig mindenki hülye és nem ért hozzá.

1. Azért megyek iskolába (tanfolyamra) mert tanulni akarok. ÉN!

2. Nem azt várom, hogy belém verjék a tananyagot, hanem azt hogy segítsenek megérteni az anyagot mert a tudásra nekem van szükségem nem a tanárnak.

3. Elsősorban a szaktudásért megyek az iskolába nem a papírért.


Aki megértette amit írtam, az ma Magyarországon hülyére keresheti magát a legtöbb szakmában. Mert olyan autószerelőkre van szükség akikre rábízhatom a fékek javítását, olyan villany és gáz szerelőre aki egy biztonságosan élhető házat hagy maga után, olyan orvosra akinek a műtőasztaláról éve szállok le...


Egyébként meg lehet menni biorobotnak a gyártósor mellé.

2019. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Tanultam gyerekként az általános iskolában, mert a szüleim erőltették. Utána tanultam a város legjobb gimijében, mert felfogtam hogy ez fontos. Ezt követően tanultam az ország egyik legjobb egyetemén, mert érteni akartam ahhoz, amit ott tanítanak. Most pedig szakemberként kezdőként is röhögve keresek havi nettó 700-at különösebb hajtás nélkül is.


Tényleg nincs értelme a tanulásnak? Nem ezredik biorobotnak kell lenni, ehhez pedig még csak egyetem sem kell.

2019. ápr. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

Keményen tanultam általánosban, mert az őseim erőltették.

Gimire már betegségek, egyéb dolgok miatt nem maradt meg a szigor, de tanultam este 9-10-ig, utolsó években 11-12-ig, ha sok témazáró volt, 1-2-ig. Mert az engem nem érdeklő tárgyakból is el akartam érni a 4-est.


Aztán büfészakra mentem, mondván nem bírom a sok anyagot megtanulni, de alapvetően tanulni szeretek.

De ott is tanultam azért, 4-5-ös voltam, TDK, önkéntesség, minden.

Aztán elhelyezkedtem adatmásoló biorobotként, alig több, mint 100 ezres fizetéssel.



Osztálytársaim nem sokat tanultak, anyagot szünetben átfutották, vagy akkor, amikor már esélyessé vált, hogy felelni fognak.

Az utolsó 2-3 évre tudták, melyik tárgyak fontosak nekik, és azokat megnyomták.


Az én szemszögemből "nem tanultak", vagy alig.

Mégis a fontos tárgyakkal jó szakokra jutottak be és mára jó helyen vannak.



Amúgy meg pl egy jó szamkához inkább kézügyeség, rátermettség, a szakma szeretete kell, nem tanulás.



Sőt, szerintem egy egyetemhez se feltétlen.

Mára ott is minimumra tanulnám meg, ami akár nem is érdekel annyira és mellette képezném magam, aktívkodnék abban, ami érdekel.

2019. ápr. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon is fontos az iskola, ne legyél naiv. Te magad is belátod hogy sikerhez kapcsolatokat kell építeni. Hol találkozol hasonló nagypályán gondolkozó embereket? Hát persze, hogy az egyetemen. A fél Fidesz az ELTE-re meg Corvinusra járt. Ahhoz, hogy legyél valaki be kell kerülni a legjobb egyetemre. Utána már tudod megfelelő emberekkel építeni a kapcsolatokat.
2019. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán büfészakra mentem, mondván nem bírom a sok anyagot megtanulni, de alapvetően tanulni szeretek."


Magyarul lusta voltál és besz..ptad. Ha a pénz a célod egyedül a tudással, akkor nem hiszem el, hogy ne tudtad volna középiskolásként hogy milyen szakmát kellett volna választani...

2019. ápr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!