Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás ápoló, gyógytornász,...

Diplomás ápoló, gyógytornász, vagy OKJ-s fogtechnikus szakma ér többet a mai világban? Elhelyezkedesi lehetőségekre és saját véleményekre is kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

2019. ápr. 13. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán ezek közül még a gyógytornász érné meg a legjobban. Vele még alkalmazotti pozícióban is el tudsz helyezkedni a magánszektorban.

Fogtechnikusit egyáltalán nem tudom ajánlani. Ha nem vagy kiemelkedően tehetséges és nem találsz (jó pénzért!) egy nagyon durván jó gyakorlati helyet, ahol a későbbiekben esetleg ott is fognak, akkor vagy munkanélkül maradsz, vagy szépen becsücsülsz egy vidéki kis laborba gyakorlatilag minimálbérért. Saját labort akkor tudsz nyitni, ha megvan hozzá a megfelelő anyagi tőkéd. Minek után a jelenlegi igények azonban nem merülnek ki egy öntödében, CAD-CAM a mai elvárás egy jó laborral szemben, ezért jó pár 10 milliót össze kell lapátolnod ahhoz, hogy egy jó laborod legyen. A garázsban lévő esztergályosokból van elegendő.

Diplomás ápolóról nem tudok nyilatkozni. Ott is van lehetőség plusz munka vállalására, például fenszi magánklinikákon, de még így is azt gondolom, hogy a gyógytorna érné meg a legjobban. Nem beszélve arról, hogy ezzel akár fitness stúdiókba is el tudsz helyezkedni plusz órákat tartani.

2019. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A diplomás ápolóval itthon és külföldön is el tudsz helyezkedni. Külföldön meg is fizetnek érte. ;)
2019. ápr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia ! Fogtechnikusként végeztem, türelmi ülő munka, nagyon jó térlátás kell hozzá plusz jó kézügyesség, rengeteget kell gyakorolni. Tanulóként jó gyakorlati helyet kell találnod, hogy a későbbiekben tudd a tudásodat alkalmazni, 80% gyakorlat 20% elmélet. A laborok rengeteg pénzt elkérnek azért, hogy te ott lehess egyáltalán gyakorlati helyen a laborjukba és egyáltalán nem biztos, hogy te azért tudást is kapsz tőlük. Nekem több, mint 1 millióba került a képzés csak ! Nem beszélve arról, hogy sok sok kurzusra is kellene még mennem ahhoz, hogy egy szájbakerülő munkát egyáltalán megtudjak csinálni... és annak is elkérik jócskán az árát. Egy laborba dolgoztam, ahol takaritanom sepernem felmosnom is kellett a munkák mellett és közel sem én készítettem a munkákat, csupán csak ELŐ. Végül egy hónap után ott hagytam a helyet, mert nem akartak kifizetni, mondván, örüljek, hogy legalább ingyen itt lehettem, más ezért pénzt kért volna el, hogy én tanulhatok tőlük !

Teljesen elvették a kedvem a szakmától, nem utolsó sorban állandóan fájt a hátam a sok üléstől és görnyedéstől, a szemem is sokat romlott az állandó apró dolgokra fókuszálástól. Amit még hozzátennék, hogy határidőre dolgoznak, ha az orvos azt mondja, holnapra kész kell lennie, akkor legyen is kész ! Ha te reggel 8kor kezded el és hajnali 4kor végzel, az se érdekel senkit !

Nőként pedig ne nagyon gondolkozz családban mellette...


Nekem ez a tapasztalatom, tudom, elég negatív, nekem nem jött be, de sok ismerősöm nagyon szereti és mást nem is tudna csinálni helyette. Megvannak a maga szépségei.


Én úgy döntöttem változtatok, annak idején nem érdekelt a felsőoktatás, most úgy döntöttem beadom a jelentkezésemet gyógytornásznak. Mindig is nagyon érdekelt és most személyes családi okok is ösztönöztek arra, hogy jelentkezzek.


Jól gondold meg, hogy döntesz, a fogtechnika rengeteg pénzbe kerül, ahogy felettem is írták, annak éri meg főként, aki saját vállalkozásba tud kezdeni és ahhoz rengeteg pénz szükséges.

Ha pedig úgy érzed rosszul döntöttél, még mindig újrakezdheted később, mint ahogy az én példám is mutatja !

Sok sikert a döntésbe !

2019. máj. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ém is fogtechnikusként végeztem. A gyakorlati helyért fizetni kellett, és élő munkát csak héba-hóba csinálhattam. A képzés után 2 hónapig nem tudtam elhelyezkedni, majd gipszelői állásra felvettek. Ekkor már beadtam felsőoktatásba a jelentkezésemet, ahova felvettek.

Később bekerültem egy fogszabályozós laborba, amiért részben elkezdtem ezt a képzést. Nagyon élveztem. Szakmai gyakorlat miatt otthagytam a fogtechnikát, és most más területen dolgozom, amit szintén szeretek.

2019. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!