Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miből tud egy budapesti tanár...

Miből tud egy budapesti tanár megélni?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, hogy mindegyik olyan szerencsés, hogy jòl keres a párja, vagy kapott egy saját házat.

2019. ápr. 16. 06:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Sehogy.

Sokan örököltek ingatlant, vagy rájuk maradt.Ők megélnek.


De albérlatben nem él meg egy tanár egyedül.

2019. ápr. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Nagyon sok tanár szabadidejében korrepetálást vállal, ha utánaolvasol milyen óradíjakkal dolgoznak általában rájössz, hogy azért nem halnak éhen.
2019. ápr. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Másodállásból
2019. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Van saját lakása és mellé korrepetálást is vállalhat.
2019. ápr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Én egyetemen tanítok tanszéki mérnökként, a kollégiumi szoba 18e-be kerül havonta, a fizetés br. 195e, magamra főzök, rezsi külön nincsen és így félretudok tenni havi 80e-et.
2019. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
nah látjátok én nem tudok 80 ezret félretenni tök jól élnek a tanárok
2019. ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Biztosan semmiből. Budapesten niiiincsenek tanárok, mert egyszerűen éhenhaltak...

Akiket látsz azok nem léteznek valójában, mert NYILVÁN nem lehet BP_en megélni tanárként. KIZÁRÓLAG IT szakemberként vagy valamilyen mérnökként. Egyébként É H E N H A L S Z ! Ezen nincs mit vitatkozni!

Nettó 1-1,5 milliós fizetésnél kezdődik az élett, ez alatt É H E N H A L S Z !

Üdv a gyakorikerdesek.hu-n.

2019. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

A fizetéséből. Anyukám is tanár (lassan nyugdíjas), apukám leginkább gyárakban dolgozott. Valahogy mégis csak felneveltek minket. Budapesten.

Persze előfordult egy-egy magán diák de nem annyira gyakran, inkább csak ha ismerős kérte.


Be kell osztani a pénzt, ilyen egyszerű. Nem cigiztek, nem ittak stb stb.


Még nyaralni is voltunk minden évben. Persze nem all inclusive repülős úton hanem 'csak' Magyarországon belül.


A családi háznak csak a fele volt örökség, szóval akár vehettek volna egy lakást önerőből a fél ház helyett.


Tényleg csak annyi a titok, hogy jól kell bánni a pénzzel.

2019. ápr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

5-ös ez persze szép és jó, amíg egyedül vagy és nincs családod, de ha lenne gyereked, akkor ő is lakhat ott veled?

Amúgy én pl. magyar nyelv és irodalom szakos tanár vagyok, és ott is hagytam. Korrepetálást nem is próbáltam, ez nem egy olyan szak, amire jönnének, még diák koromban volt egy-két tanítványom helyesírásból. De most már az érettségin sem lehet megbukni helyesírásból, a kutyát nem érdekli a magyar korrepetálás.

A nyelvtanároknak talán kicsit jobb a helyzetük de azért egy magánpacientúrát kialakítani nem egyik napról a másikra megy. Angoltanár ezer van, nehéz kitűnni a tömegből, csak úgy lesznek diákok, ha egymásnak adják a neved. Ráadásul erre nem alapozhatsz, mert állandóan lemondogatják a diákok, most nincs pénzem, most a suliban doga lesz, most nincs kedvem stb.

De ! A némettanáromnak pl. heti 44 órája volt magánban, és eszében sem volt suliba menni tanítani. Ez szerintem Pesten azért működhet.

Matekos is lehet keresett, ellenben a többi szakos szerintem valóban éhen hal.

A másik meg az, hogy ki a fene akar még délután is magánórákat vállalni? Főleg ha már van családja az embernek, akkor azért napi 8 órás melóból szeretne megélni. Pl. a lányomnak kéne matektanár, a suliban mindenkit megkérdeztem, mindenki azt mondta, hogy ő már este nem dolgozik. Valóban mindegyiknek gazdag férje van. De ezt is megértem, nekik is van családjuk.

Amúgy több tanár ismerősöm is azt csinálja, hogy több suliban tanít, egyikben főállásban, másikban félállásban. Főleg reálszakosok tehetik ezt meg, mert ott a legnagyobb a hiány, ott simán felveszik és úgy állítják össze az órarendet, ahogy ő akarja. Így akár du. 3-ig bele is fér. Én ezt is próbáltam, de nekem nem jött össze.

Persze nem keresgéltem elég kitartóan, én csak pár évig...


Ezért is van az, hogy még a nyelvtanárok is inkább elmennek multihoz dolgozni, aztán napi 8 órában megkeresi a nettó 300-350.000-et, amit tanárként csak állandó esti korrepetálásokkal kapna meg.

Nekem azt is mondta a főnököm annak idején, az a jó tanár, akinek jólmenő vállalkozó a férje, és asszonyka meg hobbiból tanítgat. Na, köszi, ez a cél, inkább meg kéne fizetni a tanárokat. Nem is láttam amúgy egyet sem, aki szerette volna, amit csinál, mindenki fásult és elégedetlen.

2019. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Elolvastam amiket ìrtatok. Régen értem, hogy miből éltek meg. Nem kerestek jòl, de rosszul sem. Most annyi az albérlet Budapesten, mint egy kezdő tanár fizetése.

Tudom, nem csak a tanárokròl lehet ezt elmondani, csak kìváncsi lennék, hogy kivitelezik.

2019. ápr. 17. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!