Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar fizetések miért...

A magyar fizetések miért ennyire röhejesek?

Figyelt kérdés

Az átlag keres 200 ezret, ha már a 300-400 megvan akkor király vagy és ez a csúcs. Ebből hogy lehet lakást, kocsit, megtakarítást összehozni szülői segítség nélkül?


Normális helyeken a minimálbér több mint 300-400 ezer.



2019. ápr. 20. 08:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#10


Azt próbáltam ecsetelni és érzékeltetni, hogy a tudás nem sok esetben nem arányos a fizetéssel. Jelen esetben az orvos fényévekkel kevesebbet keres - pedig nagyon sokat tanult -, mint egy focista, a mi focistáink pedig korántsem tesznek le olyan tudást az asztalra, mint amekkora a fizetésük - és azt meg tudjuk jól, hogy Magyarországon nem a piaci alapon működő foci dívik, mert ha a labdarúgó meccsek bevételéből kapnák a fizetést a focisták, akkor simán éhen halnának.

Ne félj, egy Barcelona csapatától vagy egy Juventustól én sem sajnálnám a pénzt :-)

2019. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Politikilag rossz a helyzet, és ez befolyásolja a gazdaságot is. Nem úgy fejlődünk, ahogy kellene. A fizetés nem tart egyenletes lépést az árak növekedésével. (Nyugati országokban, a fizetés gyorsabban növekszik, mint ahogy az árak).

A vásárlóerőparítás Budapesten, még Pristinánál is gyengébb. (Mert ott kevés a fizetés, de az árak is alacsonyak)


Lakást, kocsit itthon, legkönnyebben egy jó külföldi fizetéssel lehet összehozni - rokonok/szülői segítség nélkül.


Ahhoz pedig, hogy a magyar fizetés-ár aránya (vásárlóerőparítása) javuljon, megfelelő politikai vezetés kellene, ezt követően lenne esély a gazdasági javulásra. Bár ez nehéz lesz, jelenleg pl. nem stagál az államadósság, hanem növekszik, és ehhez a jelenlegi kormány vezetése nagyban hozzájárul, sajnos.

2019. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én fontos pozíciót töltök be, 2 diplomám van, szeretem a munkám és nekem elég a nettó 250.000 havonta, plusz kapott vezetői prémiumot meg 13. havi fizut. Nem utasítanám vissza, ha többet adnának, de mi az, hogy ennyi pénzzért ki sem kellnél az ágyból? Én szeretek bejárni dolgozni, bőven félre tudok tenni a fizumból, tanulok munka mellett is, mert érdekel a szakma. Csak sajnálam azt, aki ennyire anyagias
2019. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én 60 éves vagyok, kérdező, de még sohasem erőltetett a röhögés, amikor felvettem a fizetésemet. :-))
2019. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mert Magyarország egy szar, elmaradott összeszerelő, birobot, segédmunkás ország azért. És ami a legszomorúbb, hogy az (elvileg) demokratikusan választott vezetőink szándékosan tartják a népet ilyen szinten.

A képlet egyszerű: szar oktatás -> tanulatlan, buta emberek -> könnyen befolyásolhatóak -> a mindenkori elit újra és újra megnyeri a választásokat.

Ameddig egy ország azon örvendezik, hogy újabb összeszerelő gyár épül vagy bővül a területén X ezer munkahelyet létrehozva az nem sok jóval kecsegtet...

2019. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!