Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MÁV utaskísérői állásról...

Tetovált Rodrigó kérdése:

MÁV utaskísérői állásról vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok. MÁV-hoz keresnek utaskísérőt és gondolkodom rajta hogy jelentkezek. Van itt olyan akinek van már tapasztalata náluk? ÖBB Railjetes beszámolót már olvastam itt, de biztos ég és föld a kettő közti különbség :D

2019. ápr. 29. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ciki vagy sem, én azt sem tudom, hogy mi az a munkakör, és, hogy van ilyen.
2019. ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kalauz.
2019. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kalauz, "kaller" csak szépen, divatosan van megfogalmazva.

Tudod: köztisztaságügyi szakreferens = kukás :D.

2019. ápr. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még akkor az interjún kiderült hogy csak 3 hónapra keresnek embert a nyári szezonban,nagy átverés az egész :))
2019. okt. 25. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha az állásinterjún kiderült, akkor hol az átverés?
2019. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg aztán azt nem értem, miért érné meg nekik betanítani vkit, aztán elküldeni.

Ma már a kalauz munkája nem arról szól, hogy kilukasztja a jegyet és kész,hanem számtalan jegyfajta és kedvezmény van - ezeket nem lehet fél óra alatt megtanulni.

2019. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utaskísérő≠kalauz!

Kalauz becsületes neve (vezető) jegyvizsgáló, ő jegyeket kezel, vonatot meneszt, mozdonyvezetőnek is besegíthet olykor pl a tolatásnál, egy csomó vasúti szabályt, jelzést, vonat műszaki jellemzőit (pl fékek típusa, használata) is tudnia kell.

Az utaskísérő pedig a büfét menedzseli, kiskocsit végigtolva árulja a kaját, a hálókocsis vonatokon is szolgál, pl segíthet megágyazni, stb. Jegyet nem kezelhet, nem indíthat vonatot.

2019. nov. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Még akkor az interjún kiderült hogy csak 3 hónapra keresnek embert a nyári szezonban,nagy átverés az egész :))"


Óóóó, emberek, most esett le a tantusz, hogy miről lehetett szó!!!


Se nem kalauz, se nem " utaskísérő pedig a büfét menedzseli, kiskocsit végigtolva árulja a kaját,".


Nyáron, idén először láttam olyant a balatoni vonalon utazva, hogy fel - alá rohangáltak ilyen segítők, "utaskísérők", akik a felszállásnál, a bicikliszállító kocsinál elvették/leadták a biciklit, az állomások előtt bemondták a hangosbemondón, milyen állomás következik, stb.

Szóval erre tényleg 3 hónapra vettek fel embereket (nyári diákmunka) és ez bizony nem kalauz, úgyhogy nagyon betanítani sem kellett az embereket - max arra, hogy ne essenek ki a vonatból, miközben leadja a biciklit :D

2019. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Kérdező, ha az állásinterjún kiderült, akkor hol az átverés?"


Annyiban volt átverés hogy az interjún mondták hogy csak 3 hónapra keresnek embert, és nem hitték el hogy ez a hirdetésben nem szerepelt. (Ott csak annyi volt hogy határozott idejű szerződés).

2020. febr. 3. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!