Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanátok? ...

Melyiket választanátok? Adott egy vendéglátos munka Svájba is és Ausztriába is A pénz kb ugyanaz Ausztriába heti 6napot kell dolgozni Svájcba 5napot

Figyelt kérdés
2019. máj. 14. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Hosszabb távon svájci szerződés előnyösebb (pl. nyugdíj szempontjából).
2019. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a megélhetési költségeket kellene összehasonlítanod, mert ugyanaz a pénz nem mindegy, hogy mire elég itt vagy ott. Svájcról véletlenül pont tudom, hogy az általános hétköznapi költségek (magyar szemmel nézve) nagyon magasak, Ausztriát passzolom.
2019. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ausztria, svajcban sokkal dragabb az elet
2019. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban kb 1.5-2-szere a megélhetés költsége. A világ egyik legdrágább országa.
2019. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez igazándiból sok mindentől függ. Én is ugyan ebben a cipőben voltam Svájcból a legjobb ajánlat amit kaptam ott havonta 2050 Euró maradt volna meg+ borravaló havonta átszámolva. Viszont Svájcba mindent magad után fizetsz szállás kaja, betegbiztosítás. Kint lettem volna egy hegyen a semmibe heti 5 napban 40 órában. Továbbá Svájcba kell tartózkodási engedély, svájci bankszámla, nincs 14 havi fizetés, messzebb van. A jogsidat és az autódat 1 évig használhatod magyar rendszámmal. Van vám ha beviszel valamit. Van valami internet és tv külön adó amit mindenki fizet. Bonyolult Svájc, nem is beszélve az ottani német érthetetlen dialektusról, éppen ezért Ausztria mellett döntöttem viszont nem 6 napoznék. Heti 5 napozok 40 órában és 1400 Eurót keresek + borravaló 400-800 Euró között. + Itt van karácsony és nyaralási pénz is. Itt vagyok Soprontól pár kilométerre. Rengeteg a magyar, így nekem nem érte meg kimenni Svájcba. Amúgy is Svájc vagy háromszor drágább mint Ausztria. Viszont ha megmaradt volna 3000 Euró + borravaló akkor Svájc mellett döntöttem volna.
2019. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én jobbat mondanék. Inkább az osztrák határra költözz (vagy bérelj valamit) és onnét járj ki ingázva mondjuk Bécsig.

Költségek azért alacsonyabbak de a fizetés meg nyugati.

2019. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!