Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Videók alá zenék licensei?

Videók alá zenék licensei?

Figyelt kérdés

Valószínűleg a kategóriával mellé lőttem, de jobbat nem találtam.


Ha én egy publikus videókat szeretnék készíteni YouTube -ra, amik alá különböző előadók zenéit vágom be, milyen költségekkel kell számoljak? Milyen módon lehet licenset kérni a zenékre?



2019. máj. 18. 19:10
 1/1 anonim válasza:

Ez eléggé attól függ, ki az előadó.

Vannak kifejezetten alkotóknak szánt zenék, azok vagy a Creative Commons alatt vannak licenszelve, vagy meg tudod vásárolni az illetőtől a dalokat amik tetszenek. Az árazás és a felhasználói feltételek ilyenkor teljesen a szerzőn múlnak.

De te gondolom ilyen híres, befutott előadókra gondolsz, teszem azt Calvin Harris, Metallica vagy akárki, akik ebből élnek. Az ő számaikat nem tudod ilyen célra megvásárolni, legalábbis én nem tudok ilyen lehetőségről. De!! Ha a YouTube Audio Library-ben rákeresel az adott zeneszámra, akkor ki fogja adni, hogy milyen feltételekkel használhatod fel a zenét. Vagy egyáltalán nem, és akkor instant letiltják a videót, vagy megjelenítenek a videón hirdetéseket, és a belőlük származó bevételt a szerzőkhöz juttatják el.

Remélem tudtam segíteni, írj ha van még kérdés

2019. máj. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!