Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Internetes kereskedéshez...

Internetes kereskedéshez keresek alkalmazottat (fényképezés, termékek feltöltése, adatlapok kitöltése), milyen néven hirdessem? (Titkárnő, irodai ügyintéző, kereskedelmi alkalmazott? ) És mennyi lenne a reális fizetés?

Figyelt kérdés

Már meghirdettem "titkárnő, irodai asszisztens néven", volt is pár jelentkező - Édes Istenem, volt aki azt hitte csak kávét kell főzni, meg telefonálgatni... de "sok számítógépes munkára" nem gondoltak.


Én alapvetően abból indultam ki, hogy a Vaterán van 2 millió felhasználó, és a többségük unatkozó anyuka, nem pedig egyetemet végzett számítógépzseni...


Az is kiakasztott, hogy próbaidőn 1 nap alatt 8 órában 40-60 db egyszerűbb terméket (könyv, bögre, dísztárgy) töltöttek fel (én kb. 200 db-ra gondoltam).


A fizetésigény változó volt, átlag nettó 800-1000 Ft/óra, alapvetően nem is érdekelne, ha óránként nem 5-7 db terméket raknának fel.


2019. máj. 20. 20:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Webshop manager

Fizetés: Bruttó 857Ft/óra

Elvárás: minimum 8 általános

2019. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha webes felületen kell menedzselni a webshopot, akkor az 5-7 termék/óra teljesen reális. A Vaterán pl. a PST kell ahhoz, hogy akárcsak a közelébe érjen valaki annak a 40-60 db terméknek, ha a fotózást meg leírás elkészítése is a munkakörhöz tartozik.
2019. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az is kiakasztott, hogy próbaidőn 1 nap alatt 8 órában 40-60 db egyszerűbb terméket (könyv, bögre, dísztárgy) töltöttek fel (én kb. 200 db-ra gondoltam)."


Próbálj meg te 200 terméket feltenni egy nap - aztán majd beszélgethetünk tovább.

Amúgy webáruház feltöltő vagy adminisztrátorként hirdesd meg, a titkárnő megfogalmazás ezt abszolút nem takarja.

2019. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Te mennyit tudsz feltöteni 1 nap alatt minden szerkesztéssel együtt? Megnézném hogy töltesz fel igényesen ekkora termékmennyiséget...
2019. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Megnéznélek ha te feltöltesz 200 terméket a netre egy nap. Tipikus akinek csak a szája jár, aztán "200-ra gondoltam ". Ja, gondolni lehet, csak tudod, van aki gondolja, és van aki csinálja. Hát, csináld magad SK.

Sok sikert. :)

2019. máj. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Átmenetileg végeztem termékfeltöltést másnak is, saját magamnak is.

Hiába tűnik egyszerűnek és gyorsnak, nagyon nehéz egymás után ledarálni több tucatot. Lélekölő munka, fárasztó, az ember lassul. Szerintem is reális a max. 10 db/óra. Az ugye hat perc / termék - és elméletileg csak 50-nel számolhatnál amúgy is, mert létezik egy törvényileg előírt kötelező óránkénti szünet a számítógép előtt munkát végzők számára.

2019. máj. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én hat éve foglalkozom ezzel.

A munkám stúdió minőségű fotók letöltése a brandhez tartozó, csak szerződés alapján elérhető oldalakról, ha nincs, akkor netes keresés.

Angol nyelvű termékleírás fordítása, abból a halandzsa kigyomlálása, hasznos információkkal, tapasztalatokkal kiegészítése. Képek feldogozása igényeink szerint.

Seozás, méret és színvariánsok létrehozása, raktárkészlet beállítása, árazás főnöki útmutatás szerint, akciók beállítása, bannerek tervezése, elhelyezése stb.

Vannak egyszerű termékek, amihez még fordítani sem kell, nagyon nincs is mit írni róla. Nekem az olyan negyed óra.

És van olyan, amivel egy órát is foglalkoznom kell.

Lassú vagyok, de egy fiatalabb, pörgősebb kolléga is csak olyan 10%-kal tudna többet teljesíteni.

15 éve működik a webáruház. Jelenleg kb. 2500 termék megvásárolható. Ez a te elvárásod szerint 12,5 munkanap.

24 munkanapot véve 4800 termék kerülne fel egy hónapban?


Mivel kereskedsz, pajtás?


Ja, és lehet túlzó az én elvárásom is, de havi nettó 220-240 alatt kiröhögnélek.

2019. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel már elég sok formában találkoztam, legutóbb webáruház-ninjaként.
2019. máj. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "próbaidő egy nap" egyébként be volt jelentve, vagy te is azok számát szaporítod, akiknél minden napra megvan a "dolgozz nekem egy napig ingyen, és ha jól csinálod, megkapod az állást" balek?
2019. máj. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem bejelentve, de természetesen kifizettem a próbanapot :)


Én 8 óra alatt 110 db terméket raktam fel (fényképezés, kötegelt szerkesztéssel méret, világítás szerkesztés), de nem tudok gépelni (180 karakter/perc), 2004-es számítógép, alap internet.


Itt normális számítógép van, megfelelő internetkapcsolat, igazából aki tud gépelni (400-500 karakter/perc), simán meg tudja csinálni a 200 darabot (ismerek olyat, aki ennyit feltölt naponta).


Amúgy kis értékű cuccaim vannak, hagyaték felvásárlásból (könyv, retro lakberendezési tárgyak, konyhafelszerelés, szerszámok), egyik sem bonyolult, max 5 sort kell írni róluk... darabra megközelítőleg 11-13 ezer! (3 raktár, 15 m3).


Amúgy nincs weboldalam, Vaterára és GaleriaSavariára kellene feltölteni - itt azért megjegyzem, hogy egyes felhasználóknak 25-30 ezer darab termékük van, de a 10 ezer feletti tétel sem ritka... szóval meg lehet csinálni.

2019. máj. 21. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!