Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Heti 80 óra alkalmazotti...

Heti 80 óra alkalmazotti munkaviszony?

Figyelt kérdés
Lehetőségem nyílt heti 80 órás munkaszerződés aláírására, otthonról való munka mellett. a dolog úgy nézne ki hogy otthonról melózok és hétköznap 12 órákat, hétvégén pedig 10+10 órát. a kérdésem a következő: 1-hogyan számít bele nyugdíj szempontjából hogy 1 héten 2x annyi munkaórára vagyok megfizetve (vagy a nyugdíj szempontjából 2x annyi szolgálati időt töltök ki)? 2-szabadság szempontjából van valami szabályozás hogy pl kiveszek 1 hét szabit akkor az mind a "2 műszakomra" érvényes? Értem ez alatt hogy nem csak a heti 40 órányi munkaórára, hanem a heti 80 órára amire szerződök 3-egyáltalán munkatörvénykönyv szempontjából ha heti 40 óránál több munkaórára szerződök az túlórának számít, vagy hogy van ez?
2019. jún. 15. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon nincs rendben.

40+8 óra a törvényes, ennél több havária helyzetben előfordulhat, vagy munkaidő-keretben.

Bejelentve nem így leszel, hiszen 2 nap szabadnap kötelezően JÁR.

A munkaidő keret azt jelenti, hogy ha valami miatt mégis többet dolgozol a fentinél, akkor azt kompenzálni kell, és adott időn belül lecsúsztatni, azaz köv. héten vagy hónapban meg jóval kevesebbet dolgozol.


A szolgálati idő nem lesz több, a 6 órás bejeletés is pl 8-nak minősül, de 1 napi szolgálati idő alap esetben 8 órta, te egy napi munkával nem fogsz 2 napi időt szerezni.

Pénzes vállalkozók bejelentenék magukat meg a családjukat napi 16 órára, aztán 40 évesen meglenne a szolgálati idejük, és nyugdíjasok lennének? :D


A szerződésed kamu lesz, vagy nem az lesz beleírva, amit ténylegesen végezni fogsz.

Amúgy meg a kutya nem látja, hogy te otthonról mikor és mennyit dolgozol, hacsak nem webcam-sex lesz a munkád.

2019. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a gyors választ

igaz, azt rosszul írtam hogy ez így benne lesz a munkaszeződésben.

az alapkérdésem, amire kaptam is választ, az azhogy nem is lehet benne ilyen a munkaszerződésben hogy 80 órát dolgozok 1 héten (most a hétvégét, hagyjuk, legyen hétközben 16 óra)

még egy lazán ide kapcsolódó kérdésem van:

-most 2 helyre melózók, mindkettő helyen heti 40 órát számolnak el, így kapom a fizut is.

kérdésem hogy ha az ember 2 külön helyre dolgozik 40-40 órát alkalmazotként, akkor az se számít 2x annyi szolgálati időnek?

2019. jún. 15. 17:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok bérszámfejtő, de úgy gondolom, hogy nem.

A szolgálati idő múlását felgyorsítani nemigen lehet, akkor ugyanaz állna fent, amit fentebb a gazdag vállalkozóról írtam.

Valaki fiatal éveiben úgy dönt, hogy most bírja, van energiája, megteheti, hogy 2x annyit dolgozik, akkor dolgozik 20-tól 40 éves koráig, és az 40 év munkaviszonynak minősülne?

40 évesen meg ma már lehet szülni, sőt 50 évesen is, szóval lekésve nincs semmiről, de akár utazgathat is, hiszen még 40 évesen is mondhatni fiatal... na nem, ez nem így működik.

20 év alatt nem kaphatsz 40 évnyi jogviszonyt.

2019. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Eszembe jutott valami.

Amit írtál, azt nem is lehet megcsinálni.

Legálisan 2 bejelentett 8 órás munkaviszonyod nem lehet.

Teljes állás mellett max 4 órás részmunkaidőd lehet, ez így törvényes.

2019. jún. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors választ!
2019. jún. 15. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Az egész amit leírtál teljesen illegális.


Tehát se nyugdíjba nem számít be a plusz munka, a szabadság megint csak megegyezés kérdése mert itt papírozva semmi nem lesz ezen formában, hiszen nem lehet.


Milyen munka ez egyébként, hogy otthonról heti 80 órába kell csinálni..?


Beakarnak jelenteni egyáltalán?

2019. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tényleg, ezt én is akartam kérdezni, mert nálunk (multi) van lehetőség otthoni munkára, de itt se lehet ellenőrizni.

Ha pl műtét után vagy, vagy eltört a lábad, vagy várod a gázszerelőt, akkor rugalmasak annyira, hogy nem kell bemenned, a laptopról ugyanúgy elérsz mindent, telefon nálad van, elérhető vagy.

De sokan a gyerekek iskolai szüneteit is így oldják meg, hogy otthoni munkát kérnek, ami egyértelműen plusz szabadnap nekik, mert tuti nem dolgoznak le 8 órát, de még 2-t se nagyon.

Szóval max vmi számítógépes dolog lehet, amit tudnak ellenőrizni, vagy vmi bedolgozós munka, de azokat meg teljesítményre, darabszámra szokták díjazni, nem időre.

2019. jún. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen illegális
2019. jún. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es, nem jól tudod, mert hivatalosan 8+6 órás lehet a munkaidő. :)

De a többi ok. Tehát 8+8 az nem törvényes, és akármennyit dolgozol, az csak egy szolgálati időnek van elszámolva, kivéve.

2019. jún. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kedves 4-es, nem jól tudod, mert hivatalosan 8+6 órás lehet a munkaidő. :)"


Nem a 4-es vagyok, de erre kérhetnék paragrafus hivatkozást? Köszönöm.


Kérdezőnek:

A szolgálati idő nem duplázódik soha. Minden munkaviszonyban töltött nap 1 nap lesz, akárhány helyen dolgozol aznap, akárhány órában.

2019. jún. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!