Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kanadában mennyire nehéz...

Kanadában mennyire nehéz állást találni földtudományi mérnöki MSc diplomával?

Figyelt kérdés

Szénhidrogén-kutató földtudományi mérnöki, vagy bánya- és geotechnikai mérnöki (inkább utóbbi) mesterszakos diplomával, a Miskolci egyetemről?


Ugyebár mindkettőre a műszaki földtudományi alapszakról lehet menni, ami tudom hogy egy meglehetősen kritizált szak, de a mesterszak miatt elég erősen gondolkodom rajta.

Diákként az alapszak alatt lehet munkatapasztalatot szerezni bányákban-, bár nem tudom, hogy mennyire releváns-, hiszen van duális képzés.


Szerintetek?



2019. jún. 17. 06:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó régen (kb. 20 éve) egy "ismerős ismerőse" (lány) geológusként végzett az ELTE-n, és kicsivel később egy kanadai kőolajos céghez el tudott helyezkedni. Hogy milyen hátszele volt, vagy hogy sikerülhetett az egész, nem tudom, de ez alapján nem kizárt.
2019. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
87%

Hát nem egyszerű kèrdès. Az èn meglátásom szerint kombózni kell. Alapszakon szerintem a bányamèrnöki jobb, az olaj alapról sok rosszat is lehet hallani. Szóval szerintem bánya alap ès olaj MSC ha tenyleg ez erdekel, ès az olaj MSC mindenkepp angolul legyen. Nem azon mulik szerintem hogy a kepzes maga milyen, mer azt ugyis akkor tudod ha benne vagy,sokkal tobbet szamit hogy mibe veszel reszt, TDK-k irasa, palyazatok, kutatasok, ès persze milyen kapcsolatokat epitessz ki. Szoval ahhoz hogy barmit is elerj az aktivitas ès a hajlam rá az dominal. Az Erasmus ès egyeb programokba ha indulsz neves egyetemek re tudsz menni 1-1 felevet Pl Leoben, Vilnius, ès tucatnyi banyaszattal vagy szenhidrogen kutatassal fogl. kepzes be tudsz reszt venni ami jól fest az oneletrajzodba. Sot ha megtetszik az MSC t lehet hogy mar kint tudod elvegezni, ès onnan mar lehet csak egy lepes a kulfoldi munka. Szval az aktivitas a fö, menjel legyel benne amibe tudsz s ami erdekel.. Lehet passzivan is csinalni egy szakot de ha neked ilyen terveid vannak akkor benne kell legyel a legtobb mindenbe amit elbirsz vallalni. Mind kozossegi mind tudomanyos szinten.


Udv egy MFK - s hallgato

2019. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
86%

Szia!

Én tavaly végeztem Miskolcon MSc-n, így van némi rálátásom a jelenlegi képzésekre ott.

A CH-kutató mérnökit nem ajánlanám, nagyon kísérleti jellegű még az a szak, 2017-ben indult először, és igazából a többi MSc-ről "ollózták össze" hozzá az órákat. Angol nyelvű képzés, a külföldi hallgatók miatt indították, akik sajnos nem a legjobb képességű, illetve legszorgalmasabb hallgatók, és ez sajnos a képzések színvonalán is meglátszik (más angol nyelvű MSc-k esetében is...)

A külföldi álláskeresésre pedig annyit tudok mondani, hogy ismertség kell hozzá, anélkül nem fog menni. Olyanokról ne is álmodj, hogy itthonról küldesz külföldi cégekhez önéletrajzt meg motivációs levelet az álláshirdetéseikre, aztán felveszik veled a kapcsolatot, ez esélytelen (személyes tapasztalat, és nem csak a saját éldám alapján írom).

2019. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 geo-logic ***** válasza:

Szia!


Mivel a földtudományi szakok, illetve a Miskolci Egyetem, Műszaki Földtudományi Karán is a XXI. század legnagyobb problémáival foglalkoznak így nem csak hazai hanem nemzetközi szinten is biztos elhelyezkedéssel lehet számolni. Az ME MFK képzéseiben ráadásul mérnökké válsz így növeled az elhelyezkedési lehetőségeid valamint fizetésed is.

Amúgy pedig az elhelyezkedés mindig a személyen múlik, nem csak a diplomán. Életrevaló ember diploma nélkül is megállja a helyét, míg egy életképtelen gépész - infos - atommagfizikus is elhullik...

2020. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!