Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a felmondásom a hónap...

Ha a felmondásom a hónap közepén jár le, az új munkahelyemen pedig a következő hónap elején kezdek, mit érdemes intézni/tenni?

Figyelt kérdés
Teljesen elméleti kérdés, de ha úgy alakulna, hogy 3 év munkaviszony után felmondok, és az új munkahelyen a munkáltatóval azt beszéljük meg, hogy a felmondási idő lejárta utáni hónap elején kezdek, mit kell abban a 2 hétben feltétlen elintéznem? TB, munkanélküli?
2019. jún. 18. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Kelleni semmit nem kell, de ha akarsz:


- Megigényelheted az álláskeresési járadékot arra az időre (ez sem kötelező, csak egy lehetőség).

- "TB"-vel nem kell foglalkoznod, mivel 3 év munkaviszony után passzív jogon jár az eü. ellátás 45 napig, ami annyit jelent, nem kell fizetned saját zsebből 45 napig a hozzá kötődő járulékot az államnak.

2019. jún. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyes írja, semmi kötelező dolgod nincs, pár hét munkanélküliség "megengedett", még a munkaviszonyod is folyamatosnak fog számítani, ha 30 napnál rövidebb a szünet.
2019. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért jelentkezz be a munkaügyibe, statisztikának jó leszel, hogy 2 hét után eggyel kevesebb álláskereső lesz. És kapsz egy kis pénzt is, ne hagyd az államra, stadionokra...
2019. jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"még a munkaviszonyod is folyamatosnak fog számítani, ha 30 napnál rövidebb a szünet."


Na ezt nem is tudtam, köszi!

Nekem volt egy hét szünet két munkahely között, de akkor emiatt nem bukom, nem indul újra az időszak gyűjtése akkor, ha jól értem.

Mert pl CSOK, babaváró 10M esetén azt hiszem van ilyen feltétel, hogy 3 év megszakítás nélkül.

2019. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Munkanélkülit ilyenkor egy összegben érdemes kérni.
2019. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mert pl CSOK, babaváró 10M esetén azt hiszem van ilyen feltétel, hogy 3 év megszakítás nélkül."


Azt, hogy a két munkaviszony közötti 30 napnál kevesebb megszakítás folyamatosnak minősíti a jogviszonyt, a "TB" törvény mondja ki az ellátásokra való jogosultság okán.

Nem biztos, hogy például egy CSOK-nál stb. ugyanez a megítélés...

2019. jún. 19. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A babavárónál pl benne van a törvényben/jogszabályban/akárhogy hívják, hogy a 3 éves munkaviszony azt jelenti, hogy nem volt 30 napnál hosszabb szünet. Tavaly váltottam munkahelyet és volt közte kb két hét szünet, ezért néztem meg. Gugli első találat kb, csak az apróbetűst kell keresni. A csokot nem tudom, de gyanítom, ugyanígy van. KÜlönben az se lenne jogosult, aki úgy vált munkahelyet, hogy péntekig dolgozik az egyiknél, és hétfőn kezd a másiknál.

2019. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez logikus...
2019. jún. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!