Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmai gyakorlatra nettó kb...

Szakmai gyakorlatra nettó kb 60 ezres fizetést érdemes lenne elfogadni? Vagy másik helyet keresni?

Figyelt kérdés

Informatikus(fejlesztő) pozícióról van szó

Csak azért kérdezem mert egy ismerősöm másik helyen 2-2,5x ennyit kapott(természetesen oda nem kell most ember)


2019. jún. 18. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Heti fizetésnek jó.
2019. jún. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam hogy havi (160 óra)
2019. jún. 18. 16:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
El ne fogadd
2019. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még ingyen teljesítettem a 3 hónapos szakmai gyakorlatot, semmit nem fizettek. Igaz külföldön voltam és szállást, ellátást kaptam, de ez egy szállodánál, ráadásul holt időszakban nem volt nagy áldozat.

Én nyelvtanulás, munkatapasztalat miatt még így is azt érzem, hogy megérte. Főleg, hogy utána felvettek dolgozni is, rendes fizetéssel.

Ha úgy látod, hogy más nincs, és segítene a szakmai fejlődésben, 1-3 hónapot lehet megéri végigcsinálni. Aztán szakmai tapasztalattal már könnyen lehet normális fizetését kiharcolni

2019. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai gyakorlatnál a fizetés teljesen irreleváns.


Az számít, hogy hova szeretnél eljutni és a gyakorlat segít-e téged ebben. Ha releváns tapasztalatot szerzel akkor még úgy is megérné elmenni ha te fizetnél érte.

Ha meg nem akkor mindegy mennyit fizetnek, mert nem segít a céljaid elérésében.


Karriered elején mindig a fejlődésre összpontosíts, sosem az aktuális fizetésre.

2019. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen mindegy mennyi pénzt kapsz gyakorlatra, ha egyszer tapasztalatot szerzel és mondjuk valami jó nevű cégnél csinálhatod. Egyébként meg örülj, hogy fizetnek egyáltalán vmit, én pl. gyakorlatra biztosan nem adnék egy fillért sem, hiszen azért GYAKORLAT.
2019. jún. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Szakmai gyakorlaton fizetés? Ilyenről még nem is hallottam. Nekünk nyilván ingyen kellett, az egyetemen belül megcsinálni.

Szerintem tök jó, hogy kapnál érte pénzt, én tuti elfogadnám.

2019. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Más szakmáról nem tudok nyilatkozni, de szoftverfejlesztésnél nem szoktunk kevés pénzért dolgozni, pláne nem ingyen. Itt az a jellemző, hogy a munkáltató nyal nekünk, és nem fordítva. Néhány speciális esetet tudok elképzelni, pl. vidéken van, pont ott, ahol laknál nyáron, vagy késésben vagy és gyorsan kell a papír.


Ez a minimálbér fele. Ennyiért nem dolgozunk. 160 óra az 20 nap. Akkor a napi béred 3000 forint. Én ennek az ötszörösêt kerestem naponta több évvel ezelőtt a szakmai gyakorlatomon, első szakmai munkahely. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy én jó voltam. 2-3 hét betanítási idő volt, aztán termeltem. Feleannyi időben annyit megcsináltam, mint a teljes állásúak. Az igaz, hogy nem lehet mindenki ilyen jó, de akkor is a pályakezdők is el szokták kérni a 300 nettót minimum. Ez a szakma ilyen. Ne add 200 alá te se, hogy ez így is maradjon.


A fejlődés fontos, de fogsz fejlődni a jól fizető helyen is. Talán még jobban is, ha többért nagyobb az elvárás.

2019. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
múlt héten ha szólnak akkor lettem volna olyan hülye hogy elfogadom, most már örülök, hogy ez nem történt meg, szerencsére választ se kaptam
2019. jún. 25. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
És most hol vagy szakmai gyakorlaton? Mert úgy tippelném, hogy sehol.... szóval nem hiszem, hogy nagyon megérte nem elfogadni, de hát te tudod.
2019. jún. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!