Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki dolgozik gyakornokként...

Valaki dolgozik gyakornokként Budapesten: Bosch, Continental, Siemens, Knorr-Bremse?

Figyelt kérdés

Projectmenedzsment, Minőségügy területekre jelentkeztem.

Érdekelne, hogy milyen a fenti cégeknél egy gyakornok élete, milyen feladatokat bíznak rá stb...



2019. jún. 25. 16:54
 1/5 szociál válasza:
0%
Tiszta szégyen ahogyan maguk felvételiztetnek!!! Mélységesen felháborít, hogy az operátori munkából, kényük kedvükre változtatnak .Majd a munkavállalót nemhogy megbecsülnék festőnek rakják. Valószínű ha valaki betanított operátori munkára jelentkezik az azert van mert ahoz ért. Kicsit gondolkodjanak már, hogy néha kommunikálni is kell!!!! Nem csak ítélkezni ,ahogyan van az embernek kedve.
2019. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Érdekelne, hogy nekem, aki még nem dolgozik egyik cégnél sem, mi közöm van ehhez?
2019. jún. 27. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy hogy lehet betanított operátori munkához érteni? Annak épp az a lényege, hogy bárki el tudja végezni, aki nem ért semmihez.


Az eredeti kérdéshez:

Mindegyik cégnél csapat és project függő, előre sajnos nem lehet megmondani, hogy milyen lesz. Mindkét feladatkörben a gyakornoki lét kb dokumentációs feladatokat fog jelenteni főként.

2019. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
27%
Személyes tapasztalat alapján a Boscht nem ajánlom. Kevés a fizu, semmi szakmai releváns feladat. Privátban szívesen mesélek még.
2019. jún. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok,

Bosch-al nekem is van tapasztalatom (saját+másokon keresztül). Hatványozottan érvényes, amit írtam. Project és csapat függő, hogy mennyire szakmai és felelősségteljes feladatokat kapsz, ezt sajnos előre nem lehet tudni, a szerencsén múlik, hogy hova kerülsz (több ezer fős telephelyről beszélünk). Nem tudom az elmúlt 1 évben emelték-e a gyakornoki fizut. Ha nem, akkor valóban kicsit karcsú manapság(főleg annak tudatában, hogy egységes, tehát a fénymásoló-papírgyártó gyakornok is annyit kap, mint egy fejlesztőmérnök gyakornok). Knorr-nál tudtommal még kevesebb.

Alapvetően nagy cégekről beszélünk, mindegyiknél hasonló a szitu. Viszont ha nem tetszik a feladatkör, akkor pár hónap után, ha már bizonyítottál annyira, hogy lássák megbízható vagy és jól dolgozol, többnyire van lehetőség arra, hogy keress olyan helyet a cégen belül, ami közelebb áll hozzád. Ezen kívül egy nagy név mindig jól mutat később a CV-ben, könnyebb elhelyezkedni főállásba.

2019. jún. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!