Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkahelyemen titoktartás...

Ha a munkahelyemen titoktartásit iratnak velem alá, az a jogsértésekre ugye nem vonatkozik?

Figyelt kérdés

Ha pl. trükköznek a túlórákkal, jelenléti ívekkel, fizetésekkel stb.


Mert alá kellett írnom, hogy a távozás után is korlátlan ideig megőrzök mindent ami a cégnél a tudomásomra jut. Félek, hogy ha jelezném a munkaügynek, beperelnének, mert nem tartom titokban.



2019. jún. 28. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Minden bizalmas információ a céggel kapcsolatban bele esik a titoktartásba. Pl. Bevétel, költségvetés stb... Ellenben ha azt mondod el, hogy a kollégád Mari néni befestette a haját azt lehet, mert nem a cég hanem csak egy személy.
2019. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Beperelnek mint a huzat
2019. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha korlátlan időre kötik a titoktartási szerződést az már önmagában is gyanús. 3/5/10/15 évre kötött titoktartásiról már hallottam, hisz ennyi idő alatt bőven elavul az adott üzleti információ aktualitása, de ez így kb. a "kössünk olyan szerződést, amit a felek úgy sem tudnak majd betartani" féle szituáció.

Egyébként a jogszabályi keret nyilván erősebb, mint egy magánszerződés, tehát a törvénytelenségek felszínre hozása nem számít szerződésszegésnek.

2019. jún. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a bevétel, költségvetés (kft esetén) annyira nem bizalmas információ, mert minden ilyen megtalálható a teljesen nyilvános éves beszámolóban.

Régen én is azt hittem, hogy mekkora titokban tarthatják mennyi az éves bevétel, ehhez képest kötelezően nyilvánosságra kell hozni.

2019. jún. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen titoktartási nyilatkozatok általában a technológiákra és a munkafolyamatokra vonatkoznak. A számviteli adatok eleve nyilvánosak, felesleges lenne titkolni őket. Ha jogsértést akarnak eltitkolni arra természetesen nem vonatkozik a titoktartási nyilatkozat. Viszont én nem ugrálnék a helyedben, mert simán ráfogják, hogy ezzel a cég által kifeljesztett egyéni munkatechnikát hoztad nyilvánosságra. Aztán jöhet egy jó 4-5 éves polgári per, tetemes pénzösszegekkel.
2019. jún. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!