Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozatlan idejű munkaszerző...

Határozatlan idejű munkaszerződés esetén, ha felmondok, kötelező törvény szerint felmondási időt letölteni?

Figyelt kérdés
Ha a főnököm gáncsoskodik, nem akar elengedni, de én el szeretnék menni, tud ártani nekem? Aki volt már hasonló szituációban és esetleg még gáncsoskodást is tapasztalt, leírná a saját esetét? Köszönöm!

2019. júl. 7. 11:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

Ha a vezető rendes, közös megegyezéssel el lehetne jönni azonnal. Érvelj neki azzal, amivel itt. Hogy tanév közben már neki is sokkal nehezebb lesz új kollégát találni. Bár lehet, ez már most is elég necces, hiszen az állásinterjúk többnyire május, júniusban lezajlanak.

Próba cseresznye. Sok sikert!

2019. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%

Ha nincs a szerződésben szabályozva a munkaidő (azaz azzal van szabályozva, hogy egyéb esetekre a Munka Törvénykönyve az irányadó), akkor (próbáidőn túl) minden esetben 30 nap a felmondási idő, ha te mondasz fel (független attól, hogy mióta dolgozol ott).

[link]

2019. júl. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
Nekem ebből nem csináltak problémát. Eltengettek közös megegyezéssel és visszamehetek bármikor de kiidegeltek ez a minimum de kiskapuk is biztos vannak..
2019. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%
Vagy felveszed a munkát italozottan, azonnalival elbocsátanak :D Nagyon sok helyen szo.patnak azzal, hogy nem engednek el és e miatt a másik helyed elúszhat, mert ha közben jelentkezik olyan aki azonnal tud kezdeni, akkor te elesel a munkától. Ezért érdemes akár kirúgatni magad, a másik munkaadó meg csak megérti, hogy te csak így tudtál szabadulni tőlük. Sokan betegszabit vesznek ki, hogy ne kelljen bejárniuk, de akkor sem vehetik fel a másik munkahelyen a munkát, úgyhogy rendesen becu.miztatják az embert azok, akik nem engednek el. Én is jártam úgy hogy 30 napos felmondási időt képes volt a nyom.orult vezető ledolgoztatni vele és a vicc eltelt másfél év és azóta is ember hiányban szenvednek, ez nem pedagógiai terület, de ez lényegtelen is.
2019. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Velem legutóbb két hónapos felmondási időt az utolsó napig ledolgoztattak, pedigmég cégen belül is ritka volt a 6 hétnél hosszabb. De előtte 30 napos felmondási időim voltak, azok a cégek is mind ledolgoztatták.


Ha nem dolgozod le, a cég kifizettetheti veled a béred (távolléti díj) plusz az esetleges kárát, amit a hiányod okoz.

2019. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A munkáltató dönti el le kell e dolgoznod, és abból mennyit. Pénzzel megválthatod a felmondási időd, ezt jogilag megteheted.
2019. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!