Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetési igény helyett lehet...

Fizetési igény helyett lehet ilyet?

Figyelt kérdés

Frissen végzett mérnök vagyok viszont mellette már dolgoztam néhány évet mint programozó fejlesztő autoipari szektorban.


Vidéken lakom és kicsit elégedetlen vagyok a fizetésemmel. Pontosabban egy Lidl-ös pénztáros is jobban keres mint én ami kezd a nevetséges kategóriából átmenni a szánalmasba XD Így szépen csendben le akarok lépni...


Lehet hogy Budapestre mennék dolgozni vagy valami nagyvállalathoz a környéken. Voltam már több állásinterjún is életem során és mindig kérdezték a fizetési igényemet.


Nos a bajom az hogy nem lehet olyat kérni hogy inkább ők adjanak egy ajánlatot a fizetésre? Amit aztán elfogadok vagy elutasítok. Ahol most vagyok is így csinálták mikor még kezdtem (persze nem tudtam hogy utána kb abszolút nem is emelnek rajta és nem is lehet kérni sem)


A tapasztalatom az az hogy sok vállalatnál abszolút nem lehet belőni hogy mi számít soknak vagy kevésnek. Pl egy magyarországi német cégnél is lehetnek nevetségesen alacsonyak a bérek. Nem minden arany ami fénylik. Tudom hogy mindenkinek más az igénye de lehetne ilyesmit kérni hogy inkább ők mondják meg mennyit érne nekik egy xy fejlesztő?


Más országokban meg eleve ki van rakva a fizetés... Csak itt nem... :/ Lehet ilyet?



2019. júl. 7. 17:07
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja és a glassdoor.com ról is hallottam illetve a fórumokat is szoktam olvasni...
2019. júl. 7. 17:10
 2/22 anonim ***** válasza:
Megkérdezheted őket milyen fizetést ajánlanának, de szinte tuti biztos hogy kevesebbet adnának így mint amit általában pályakezdők ki szoktak alkudni. Inkább nézz utána neten kb mennyi lenne a reális és kicsit lőj felé amit ha sokallnak úgyis megpróbálnak lealkudni, de legalább lesz esélyed egy átlagos vagy picit magasabb kezdő bérre.
2019. júl. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az a baj, utolsó, hogy nem tud normálisan utánanézni.

Mert olyan oldalak nincsenek, ahol a konkrét cégre konkrét adatokat adnának meg, ha meg ide kiírja, mert tényleg alaposan utána akar járni, akkor egy takarítóra is meg egy mérnökre is pont ugyanazt fogják írni: minimálbértől a csillagos égig.

ezer meg egy ilyen kérdés van itt, és annyira eltérnek a válaszok, mert senkinek sincs valódi tapasztalata, csak találgat. Az meg általában nagyon mellémegy.

Ha valaki pontosat ír, akkor meg nem derül ki, hogy az övé a jó, mert vannak, akiknek fogalmuk sincs, mégis hangosabbak meg agresszívabbak, és leugatják azt, akinek van hozzá köze, ez utóbbi meg inkább csendesen odébbáll.


Teljesen jogos az igény, jó lenne, ha a hirdetésben szerepelne egy kezdő bér. Később úgyis emelnek, normális helyeken, csak előbb ismerjenek meg és bizonyíts.

Amúgy jól sejted, nagy német multinál is vannak nevetséges fizetések. (saját tapasztalat, pedig több országban jelen lévő energiaszolgáltató, biztos kitalálod. és igen, nálam is többet keres egy Lidl pénztáros. sőt, cégen belül mérnök és mérnök között is vannak több százezres különbségek)


Az még a baj, hogy a hr-esek annyira ragaszkodnak a kis protokolljukhoz, hogy ha interjún megkérdezik, hogy mi a bérigényed, és elmondod ezt, akkor azt mondják, jó-jó, de mégis mondj valamit. És hiába mondod el újra, hogy te hogy gondoltad, 5x fognak visszakérdezni, hogy akkor is mondjál már valami körülbelüli összeget, mert nekik be kell írni.

Ezt is eljátszottuk, nekem teljesen mindegy volt, emnnyit ajánlanak, házon belül. Nem a több pénz miatt akartam váltani, hanem a régi helyemről akartam BÁRMI ÁRON eljönni. Elmondtam 3x, hogy mindegy mennyi, bármennyi, akármennyi, jó, de mondjak valamit.

2019. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Sokszor még az is gond szokott lenni hogy akik írnak árakat azok nem írják hogy bruttó vagy nettó illetve hogy Budapest vagy vidék mert nagyon nem mindegy.
2019. júl. 7. 18:45
 5/22 anonim ***** válasza:
Ha elég sok interjúra eljutsz, a nagy számok törvénye alapján kifoghatsz ilyen cégeket, ahol ők ajánlanak fizetést. Saját tapasztalatom szerint kb. 20 interjúra jut 1 olyan cég, ahol ők mondanak először számot. Ha egy cégnél már eljutsz a bértárgyalásig, ott is lehet ügyesen játszani.
2019. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ebben meg az a bibi, hogy egy évnél is több lehet, mire 20 helyre behívják.

Van munkaerőhiány, csak szakmunkáknál, gyári munkáknál, mezőgazdasági munkáknál.


Közeli ismerősöm idén, tavasszal keresett munkát.

Alig volt valami értelmes hirdetés, amire az egyetemi végzettségével be tudta adni. Abból is alig hívták vissza.

Volt, ahol elvárás volt a diploma, és minimálbért akart fizetni a főnök egy pénzügyesnek.

4, azaz négy interjún volt 5 hónap alatt. Felsőfokú végzettséggel.

Sehol nem mondtak ők összeget, viszont mindenhol kérdeztek.

Ennek sincs értelme, akkor ki is írtam róla egy kérdést. Megkérdezik az igényedet, majd ha visszahívnak, közlik, mennyit hajlandóak adni - és ez meg sem közelíti az általad mondottakat. Szóval felesleges kérdezni.

Nettó 250 alá nem akart menni, és el is mondta, hogy a gyerek miatt nem is tud.

Majd hívták 2 hét múlva, hogy jó hírük van, fáradjon be. Megbeszélt időpontra bement, ismét gratuláltak neki, övé az állás. Az ajánlat: nettó 170.

Nem fogadta el. Ezt ugye telefonban nem mondják meg, berángatják, holott tudták a bérigényét. Diplomásnak ajánlottak ennyit, és mondom, nem egy helyen.

2019. júl. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#6-os na ezen kb el vagyok képedve.


Netto 170k mérnöki melóért Pesten??

Most is többet kapok vidéken ha nem is sokkal + az összes pénzt el tudom tenni mert a "mamahotelben élek" még.


Pesten meg tudomásom szerint akár havi 100k is lehet egy albérlet nem beszélve a kajáról. Majdhogynem egy árokásót is jobban megfizetnek ezek szerint.

2019. júl. 7. 20:16
 8/22 A kérdező kommentje:

Amúgy nagy cégekre gondoltam mint az ARM, IBM Google, docler.


Mivel most már nem elég hogy elvagyok egy munkahelyen hanem keresni is szeretnék hogy legyen egy kis kertes lakásom vidéken anélkül hogy 80 évesen is a hitelt keljen törleszteném mérnökként.

2019. júl. 7. 20:18
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem, ez Debrecen volt.

Írtam, hogy pénzügyes.

De szerintem egy diplomás pénzügyes se ennyit kéne kapjon...


Én érettségivel többet kapok.

És mégis van pofájuk ennyiket ajánlani.

Már ha egyáltalán behívnak.

Meg először legyen hirdetés.

2019. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#6-os, engem 5 héten belül hívtak be 20 interjúra, közben a Húsvét is ebbe az időszakba esett. IT-s témáknál kicsit gyorsabban pörög, szerencsére. (#5)


Kérdező,

Privátban küldök neked valamit, amit érdemes lehet átböngészned, hogy találsz-e köztük megfelelőt.

2019. júl. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!