Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai világban orvosnak miért...

A mai világban orvosnak miért tanulnak kevesen miközben az egyik legjobb karrier?

Figyelt kérdés
Külföldön a világ egyik legjobban fizetett állása. Itthon is kiváló pénzek vannak magánorvosként.

2019. júl. 10. 21:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Mert az nehéz. A munka is és az egyetem is. Az emberek könnyen akarnak sok pénzt keresni, ezért perkálják le a tandíjat a közgazdászok, jogászok.
2019. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem tanulnak kevesen, mindig maximális létszámon vannak az egyetemeken az orvosi szakok. Mégis honnan vetted ezt a fals infót?
2019. júl. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Talán azért mert hm. nem mindenkinek van milliós tandíja az egyetem felé, mert az orvosi kar még akkor sem ingyenes ha államilag támogatott.
2019. júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én pl azért nem tanultam mert ha latok egy kis vert ia sok mar nekem
2019. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%

"az orvosi kar még akkor sem ingyenes ha államilag támogatott."


Ott a diakhitel ha valakinek csak a pénz a probléma de amúgy tehetséges és nagyon szeretné.

2019. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Emelt biosz/fizika/kémia kell hozzá legalább 80% körül, amit nehéz azért összehozni, ha nem áll rá az agyad és nem szenteled neki kb. minden idődet. Engem például egyáltalán nem érdekelne az ilyesmi, hiába szeretem a kórházas sorozatokat. Az egyetem is elég nehéz ahogy hallom ismerőseimtől, ráadásul hosszú, ha az ember nem csak egy sima háziorvos akar lenni. Sokan a rezidensit külföldön csinálják. Tényleg neki kell szentelni magad, szeretni az egészet és akarni, elkötelezettnek lenni. Hosszú távon azért jó, mely benne maradhatsz egészen nyugdíjig, nem valószínű, hogy egy tehetséges sebészt pl. lecserélnek, csak mert jön egy fiatal csitri vagy ilyesmi, ráadásul orvos ugye mindig kell és szép szakma is, de lelkileg megterhelő lehet néha.
2019. júl. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%

1-es

A jogot pont, hogy nehéz elvégezni, mindegy, hogy valaki fizet a képzésért vagy sem, közgazdászról nincs infóm.

Az meg a másik, hogy egy jogász főleg kezdőként még egy rezidensi fizetést sem kap legtöbb esetben (a kezdő jogászokat valahogy sosem szokta senki sajnálni, annak ellenére, hogy kitanulják a belüket az egyetemen szar kezdő fizuért) mivel sokat képeznek utána sem egy biztos életpálya, szóval jogra nem azok a típusú emberek mennek, hogy na ez jó lesz nekem, hanem azok, akik kitartóak, vállalják az 5 év szenvedést az egyetemen, utána meg alamizsnáért való 10-12 órázást, a szakvizsgát meg az életen át tartó folyamatos tanulást, mert itt kb. mindig mindent újra kell tanulni, nincs megállás. Szóval jogászként akkor marad valaki a pályán, ha bármit feláldoz és kitartó a hivatása iránt, mert ez egy hivatás.


Kérdező, többen jelentkeznének orvosira ha nem 4 orvosi kar lenne az országban xy keretszámmal hanem mondjuk 7 vagy 8. Mindig feltöltik a maximális helyeket, a probléma, hogy így is sokan jelentkeznek és nem jutnak be elsőre sokszor mert több ezer hallgató cuppan rá az összesen 4 orvosi karra. Több orvosi kart kellene létrehozni, nem jelentkezne ez a probléma. Csak sajnos ez még idáig nem jutott el senki agyáig :(

Az egy másik kérdés még, hogy a fizetős rohadt drága így kb. kilőve mindenkinek, csak nappalin van szóval aki mondjuk dolgozik esélytelen, hogy össze tudja egyeztetni munkával, holott mondjuk egy alapból egészségügyiben dolgozó embernél (pl. nővér) tök jól jönne, ha jelentkezhetne a képzésre, kapásból többet tud a gyakorlatról mint a legtöbb orvostanhallgató. Nekem több olyan ismerősöm volt, akinek ez miatt esélytelen, hogy jelentkezzen. Szóval aki esetleg jelentkezne ebből az okból kifolyólag sem tud pluszban, ergo csökkentve van a potenciális jelentkezők száma így is.

Ahogy hallottam reform lesz az orvosi képzésen is, ha mondjuk lerövidülne vagy csak 2-3 év lenne az elmélet a többi inkább gyakorlat lehet többen be tudnák vállalni munka mellett is vagy lehetőség lenne elismertetni gyakorlatot és csak vizsgázni kellene.

2019. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Én nem mennék orvosnak, mert nem tartom magam annyira embercentrikusnak. Nem akarnék hozzájuk nyúlni, kezelni a sebeiket ilyesmik.. orvosként mindenkit megkell ugye vizsgálni, nem mondhatod azt a büdös, retkes embernek, hogy előbb fertőtlenítse magát, majd utána foglalkozol vele. Főleg nem sürgős esetben.

Nekem ehhez a munkához nem lenne gyomrom.

Lehet valaki szerint ez rosszindulat, de ez van én ilyen vagyok vállalom. Nem tanulnék orvosnak, ha ingyen éd könnyebben lehetne sem. Nem vagyok ilyen jó lelkű típus. Szerintem ezzel még vagyunk így egy páran. Akkor van ciki, ha bejutott mert ez volt anyu, apu vágya és ott jön rá arra, hogy ez nem neki való. Na azokból lesznek később a rossz, bunkó orvosok.

2019. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Ne azért menjen már valaki orvosnak, mert jól fizetett állás. A sok pénzt lényegesen kevesebb erőfeszítéssel is el lehet érni. Mellesleg külföldön tényleg jól meg vannak fizetve, de itt egyáltalán nem. Össze lehet szedni egész komoly összegeket, de milyen áron? Állandó munka, rendelés az állami kórházban, rengeteg ügyelet plusz még a magánrendelés. Befolyik egy csomó pénz csak épp szabadideje nem marad az embernek.
2019. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Full létszámmal mennek az osztályok, miről beszélsz?
2019. júl. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!