Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyire betegre...

Tényleg ennyire betegre kereshetik magukat a szakmunkás melósok mostanság vagy nem ilyen fekete-fehér a történet?

Figyelt kérdés

[link]

Egy bádogos..? Nem lenézve senkit, de életemben nem gondoltam volna, hogy egy bádogos a minimálbérnek akárcsak a másfélszeresét megkeresheti. Mostanában pedig a csapból is az folyik, hogy szakmunkásokért tűzbe mennek a munkáltatók szuper fizetést ajánlva. Nekem ez túl szép, hogy igaz legyen, főleg, hogy én 6 évet tanultam az egyetemen (szakváltással sajnos) és ősszel megszerezhetem végre a diplomámat informatikai szakterületen, ha sikerül minden, de örülni fogok, ha lesz egyáltalán munkahelyem, nemhogy válogassak. Eközben meg ilyen ács/kőműves/villanyszerelő/gázszerelő emberkék keresnek súlyos százezreket? Ez valahogy bűzlik nekem? Komolyan gondolkoztam azon, hogy pályát váltok és kitanulok én is egy ilyen szakmunkát, amit 80-as IQ-val is el lehet végezni (nem megbántva senkit, de tényleg nem egy ördöngösség csak dolgozni kell meg nem panaszkodni a melegre/koszra). Van egyáltalán jövője ezeknek a szakmunkáknak, ha már ennyire promózzák? És eleve miért keresnek sokat ezek a melósok? Vagy ez is sima hazugság?


Valaki felvilágosíthatna engem. Köszi.



2019. júl. 11. 11:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%

Nincs itt csoda, pont azért, mert az építőipari szakmákat bárhol el lehet végezni (nyelvtudás csak a brigádvezetőnek kell, a tető meg MO-n és Ausztriában is tető) és mert nyugaton mindenki white collar munkás szeretne lenni brutálisan felszívták a kelet európai szakmunkásokat. A magyarok szorgalmasak, jól dolgoznak és ki is mennek az EU-ba.


Itthon meg már csak a legalja marad vagy akinek abszolut nincs valamiért lehetősége kimenni. Ők meg annyit kérnek amennyit nem szégyellnek.


Ezt te magad is letesztelheted, kérjél árajánlatokat burkolásra, tetőfedésre, bádogostól, szigetelésre.... Seggre fogsz ülni az áraktól.


Jövőjük nyilván van, mert az építőipar még jó sokáig az emberi erőre fog alapulni. Az árak most kb. azért vannak az egekbe, mert CSOK, ilyen hitel, olyan hitel, babaváró, anyámkínja, mindenki építkezik vagy felújít. Ahogy jön egy kis visszaesés visszaesik az építőipar is, akkor csökken a kereslet és ezzel együtt az árak is. Bár vélhetően a minimálbérre kb. soha. Egy jó iparos soha nem minimálbért keresett.

2019. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
#1: Akkor ez azt jelenti, hogyha kitanulok egy szakmunkát a diplomám mellé - és utóbbiban esetleg beüt a gikszer ha nem tudok elhelyezkedni - akkor egy szakmunkás végzettség egy biztos pontot jelenthet arra az esetre, hogy mindig legyen munkám és tuti ne legyen munkanélküli? (Ami diplomásként, főleg pályakezdőként elég valószínű)
2019. júl. 11. 12:23
 3/29 anonim ***** válasza:
52%

A szakmunkás vállalkozók jól keresnek: amíg ki nem pukkad az ingatlanpiaci lufi. Láttunk már ilyen 2008 után, a melós volt az első, amit hazaküldtek az építkezésről, aztán évekig egy fillért sem tudott keresni, be is dőlt szépen a devizahitele.


A jó szakmunkás jó óradíjjal tud dolgozni, tehát ha van kereslet, akkor jól keres.


Az a kérdés, hogy valaki el tudja-e ezt a bizonytalan konjunktúrát viselni. Én nem, így szívesebben ülök a légkondis irodámban, és szívesebben simogatom az outlookomat, mint a fugázást a csempe között.

2019. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
55%

A kétkezi melós napi 12-14-16 óra s heti 7 nap munkával keres százezreket, te meg az infós diplomáddal napi max 8 óra és heti minimum 2 szabadnappal fogsz ennyit keresni.

Innen meg már te döntesz, hogy melyik éri meg neked.

2019. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
72%

Könnyen utánajárhatsz, ahogy az első is írja, kérj árajánlatot festőtől, vagy hasonló mesterektől. Nekünk baráti áron, egy 35 nm-es házra 200.000 forintot mondott a festő csiszolás+festésre (csak munkadíj), és ismétlem, ez kedvezményes.

Villanyszerelőnk is 200k környékén lesz, és nem fog túl sok dolgot csinálni. Sajnos őt muszáj megfizetni, de egyébként hagytuk is a csudába a szakikat, inkább csináljuk mi magunk a felújítást, nincs 1millánk csak a munkadíjakra.

Párom autószerelő, ő most úgy keres, hogy 250k alapbér, plusz készít felépítményeket, ezekért 40-et kap darabjáért, 2-3 darabot csinál havonta. És ez vidéken, sóher főnökkel. Szóval többet keres, mint én diplomával Pesten. :D

Igazából az egyik dolog az, hogy oké, hogy ezekhez a munkákhoz "nem kell sok ész", na de azért ha nem gányolni akar, hanem minőséget produkálni, akkor abban bizony van munka bőven. A másik, hogy igen, a jobbak kihúznak külföldre, idehaza hiány van szakemberekből, lassan olyan árakat mondanak, amilyet akarnak.

2019. júl. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%

Valóban jól lehet kétkezi munkával keresni, de ennek egyik oka az az, hogy senki sem szeretné azt végezni.


Mert sokkal bulisabb egy számítógép előtt ülve dolgozni légkondicionált teremben, mint 40 / -10 (nyáron v télen) fokban kint rohadni a szabadban.


Ha neked nincs problémád a kétkezi munkával, rossz munkakörülményekkel, sokszor egyszerű melós társakkal, akkor hajrá. Most, amíg pörög az ingatlanpiac sokat lehet keresni.

2019. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy SZAKMÁT kitanulsz (tehát nem sittet akarsz hordani) akkor az mindig biztos pont lesz. Most épp simán lehet vele milliót zsebre tenni havonta (és nem, nem kell hozzá 14 órázni heti 7 nap...), de ha visszaesik az építőipar akkor is lesz munka, csak mondjuk a harmada. de még az is jó megélhetés és azt se felejtsük el, hogy egy recesszió alatt minden visszaesik, a nagy cég ugyan úgy meg fogja vágni az irodai munkásait, mint a generálkivitelező a melósokat.


Az sem feltétlenül igaz, hogy embertelenek lennének a körülmények. Nyilván nem egy légkondis iroda, de pl. egy szobafestő vagy egy hidegburkoló nem fog 40 fokban a napon dolgozni, csak beltéren (max. légkondi nélkül, illetve télen nem 20 hanem 5-8 fokban). Persze nem komfortos, de mindennek ára van.

2019. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
36%
A, gyakorin mindrn szaki minimum 2 milla nettót keres, a valosagbanzaz ertelmea diplomasok fizetesrt meg se közelíti a szakmunkasoke (persze van egy ket vallalkozo akinek jol meg de ez a szakik 1% a)
2019. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%

Nem is értem az ilyen kétkedőket - hiszen ez nem fikció, hanem bárki által ellenőrizhető dolog!


Lehet lepontozgatni de tessék felhívni egy hidegburkolót, hogy BP-en kéne a nappalit leburkolni, garantálom, hogy:


- Hetekre, de akár hónapokra fog adni időpontot (és nem azért, mert szopatni akar, hanem mert ennyi munkája van!)

- 4-5e ft/nm + anyag lesz az ár és akkor még olcsón megúsztad. Jobb szakik, drágább lapot néha ugyan annyiért raknak le, mint a lap ára.


Innen kezdve már csak matek és nyilvánvaló, hogy mennyit keres egy iparos. Lehte köpködni meg hülyeségeket beszélni de ez van.

2019. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy en is azt tanacsolom mindenkinek csakis hidegburkolok legyetek, az informatika nem fejlődik nem automatizalnak srmmit. Burkoljatok csak:)
2019. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!