Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Alkalmi munkát be kell vallanom az adóbevallásban?

Dolgoztam 1 napot egy cégnél, bejelentettek. A munka viszont nem tetszik, így már többet nem mennék. Gondot jelenthet, ha a papírt nem hoztam el? A főnök már nem volt ott a munkaidő végén.

júl. 12. 01:04  Privát üzenet  

A válaszok
Ha a mentesített keretösszeget nem érted el, akkor nem.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont júl. 12. 04:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

1.: Köszi!

Eddig 4-szer voltam ebben az évben, gondolom ez nem érte el :D

Amúgy mennyi ez az összeg?

# 2/3Időpont júl. 12. 04:51 Privát üzenet
Szakképzettséget nem igénylő munkakörben 8.918 Ft, szakképzettséget igénylő munkakörben 11.661 Ft naponta. Nyilván itt is fel fog merülni a kérdés, hogy annyit kaptál-e kézhez, mint amennyire be voltál jelentve. Ezért is lenne jó, ha meglenne a papírod. Ha nincs, az sem tragédia, a nav megcsinálja mindenki adóbevallását, ha úgy van, akkor ez is szerepelni fog benne. Ügyfélkapun tudod majd ellenőrizni.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont júl. 12. 14:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kell-e adóbevallásban szerepeltetni a földeladást az alábbi esetben?
Ezt az alkalmi munkát be kell-e vallanom az éves adóbevallásban? Könyvelő szerint nem.
Ha van tanulói jogviszonyom azt be kell vallanom a munkáltatónak?
Páromnak volt tavaly részmunkaidős állása 3 hónapra, az adóbevallásban ha a részmunkaidős adót számolom akkor stimmel ha a teljes állását számolom akkor is stimmel a levont adó!...
Ezt be kell majd vallanom valahogy az adóbevallásban?
Befektetési jegyeket, részvényeket és gépkocsi nyereménybetétkönyvet örököltem. Kell fizetnem utána SZJA-t? Be kell vallanom az adóbevallásban?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!