Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéki egyetemről is be lehet...

Vidéki egyetemről is be lehet kerülni a Big4 bármelyikéhez?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy Corvinuson/ELTE-n/BME-n végezni mindig is nagyobb presztízst fog jelenteni, mint vidékről kikerülni friss diplomásként. Nyilván a budapesti székhelyű vállalat is a budapestieket szívja fel, ha lehetősége van rá. Az álláshirdetéseik mindössze szakirányú diplomát várnak el, szerintetek érdemes pályázatot beadni nyitott pozícióra annak ellenére, hogy Veszprémben végeztem pénzügy és számvitelen? Nyilván a személyes kompetencia a legfontosabb, hogy egyáltalán a pályázó beilleszkedjen egy hasonló multi-nagyvállalati környezetbe és maradéktalanul elvégezze a munkáját. De egyáltalán foglalkoznak azokkal a gyakornok-jelöltekkel, akik vidékről szeretnének bekerülni?


A választ köszönöm előre is.



2019. júl. 14. 21:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Tudás alapján mindenképpen. De ha lehet válogatni, akkor a HR-es a helyieket fogja preferálni. Akármennyire is multis kultúrát képzel el az ember egy BIG4-nak, a helyi irodák a magyar vállalatok többségéhez hasonlóan nem szívesen vesznek fel 50 km-es vonzáskörzeten kívülről senkit. Szóval az egyetemen kívül a lakóhely még ami számít.
2019. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
30%
Miért akarsz ilyen hulladékcégekhez bekerülni?
2019. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Feltehetjük azt is, hogy Budapesten élek és nincsen probléma a munkába járással. A végzettségemet viszont vidéki egyetemről szereztem.
2019. júl. 14. 21:58
 4/30 A kérdező kommentje:

#2:


Ezzel kapcsolatosan nem tettem fel kérdést.

2019. júl. 14. 21:59
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
Csak érdeklődtem. Nyelvtudással (derítsd ki milyen másodlagos nyelveket preferálnak adott cégnél) tudod kompenzálni a hátrányokat, esetleg előzetes tapasztalatszerzéssel más cégeknél. Ha mégis falba ütközöl akkor kezdj egy mesterdiplomát a fenn említett egyetemek egyikén.
2019. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Az angolt beszélem csak tárgyalóképes szinten, C1-es papírral. De ha csak kompenzálnivalóm van a vidéki diplomám végett, akkor inkább hanyagolom a dolgot.
2019. júl. 14. 22:47
 7/30 anonim ***** válasza:
83%
Elsődlegesen a fővárosban végzetteket szívják fel. Sok frissen végzett megrohamozza őket olyan cv-vel, amiben kitűnik, hogy például már akár egyetem alatt itt volt gyakornok, külföldön folytatott tanulmányokat (pl.Erasmus), nívós egyetemre járt stb. Nem csak feltétlen tudásbeli különbség miatt választanák őket (vidéken végzett is lehet jó), de ha belegondolsz, hogy egy ilyen cv mellé beadod a tiedet (bár nem tudom az egyetemen kívül milyen pluszt csináltál) lehet hogy eltűnik a másik 40-50 mellett. Bár a felvételi is döntő, szóval ha ott jól oldod meg a feladatot, szimpi is vagy akkor lehet mégis téged választanak. Próbáld meg, egy próbát megér.
2019. júl. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
Egy multinal dolgozom pénzügyi területen 5 másik kollégával Budapesten. Én Debrecenben végeztem, ketten Miskolcon és a többiek Corvinuson. Nem tapasztaltam hátrányos megkülönböztetést. Az álláspályazatomnál a 2 éves munkatapasztalatomat és az angol, orosz nyelvtudásomat nézték.
2019. júl. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

A tesom a pecsi kozgaz karra jart, mar otodev alatt felvettek gyakornoknak az ey-hez, utana meg a pwc-nel kotott ki. szoval a videki egyetem semmilyen hatranyt nem jelent, a kerdes inkabb az miket csinaltal meg mellette.


De amugy minek akarsz ilyen helyekre menni, szerintem egytol egyig borzalmas, a tesom is dobbantott ket ev utan teljesen mas szektorba.

2019. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Ha azt mondanám, hogy jó referencia az az 1-2 év, akkor nem állnék távol a valóságtól. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy diplomán túl (teljesen frissen) nincsen releváns tapasztalatom amit felmutathatnék nekik pluszban, csak egy angolul jól beszélő 22 éves srác vagyok alapdiplomával. De tudtommal nem is előfeltétel a diplomán túl semmi, hogy valaki gyakornok legyen. A többit úgyis élesben kell produkálnia. Csak az a sajnálatos (de valamilyen szinten érthető), hogy vidékiként kell még tennem érte valamit, hogy hajlandóak legyenek tovább olvasni a veszprémi végzettségnél. Ha egyáltalán tényleg ennyire számít.


Mester elgondolkodtatott, szintén Veszprémben, de egy ELTE GTI-vel lehet, hogy többet látnának belém a HR-es arcok.


A legjobb tudomásom az, hogy nagyban segíti a szakmai előremenetelt/karriert ha valaki fel tud mutatni pár év Big4 melót. Még ha nem is náluk tervez tovább.

2019. júl. 15. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!