Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van akinek csak 30 éves kora...

Van akinek csak 30 éves kora után indult be a karrierje és érezte, halad valahová? Lehet még belőlem valaki?

Figyelt kérdés
Lassan 30 éves vagyok, minimálbérért dolgozom, 20 éves autót vezetek, még a szüleimnél lakom, megtakarításom nincs. Valaki hasonló helyzetből ki tudott törni? Nehéz, közel lehetetlen így lépést tartani az élettel, mivel más területen sem remekelek.

2019. júl. 16. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy kinek mi sikerült. Sosincs késő.


Az az egy számít, hogy te mit teszel, hogy ez változzon.

2019. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Igen, külföldre költöztem.
2019. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő. Nekem volt egy nagy csőd az életemben 35 évesen, onnan kellett talpra álljak, nem nulláról, hanem mínusz 30 millióról. 8-9 év alatt sikerült, gazdag nem vagyok, de nincsenek anyagi gondjaim.
2019. júl. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Őszintén szólvan, nem nagyon. Ha belegad az ember a sz.arba, onnan egyedül ritkaság kikecmeregni. Mert jobb minkahelyet 0 gyakorlattal nem igen fogsz találni.
2019. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Lassan 30 éves vagyok,... még a szüleimnél lakom, megtakarításom nincs. "


Hát azt meg hogy csinálod, hogy lassan 30 éves leszel, nincs egy fillér megtakarításod sem, pedig a szüleidnél laksz. Valamit nem jól csinálsz. Igen, tudom, ott az autó, meg lehet, hogy a munkába járáshoz kell - bár ez nem biztos - de akkor is...

Mennyit adsz haza havonta a szüleidnek?

2019. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon voltam gyerekekkel 12 évet, 37 évesen nulláról kezdtem (angol felsőfokom volt). Szereztem egy piacképes OKJ-t, az első állásom vacakul fizetett, de amint meglett az dgy év gyakorlatom találtam jobbat. Most már korrektül keresek.
2019. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
6-os, megkérdezhetem, mi volt az a piacképes OKJ?
2019. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#1 - Ha tudnám mit tegyek, nem itt tennék fel kérdéseket, hanem tenném, amit tennem kell.

#5 - Mióta van autó, azóta dolgozom szinte folyamatosan, mert végre nem esik ki 20-ból 19 hely a buszok miatt. Nem munkaeszköz, viszont a munkába járáshoz kell.

Az autóra ment/megy el a pénz, nem régen fizettem be a biztosítást és van némi javítani való is, régi dolgok lecserélése, a szobámat festettem ki, ruhát vettem stb. Most kb. pont annyit keresek, hogy a benzinre és egy-két kisebb bevásárlásra elég, az előbbieket rendezem és alig marad belőle. Hónapokig kell gyűjteni egy-egy dologra. Ha már most alig elég, mi lesz akkor, amikor egy lakást kell fenntartanom? (A lakás is csak álom.) Éhezek, mint az egyik kollegám? Közel állok hozzá, de nem szeretnék eljutni oda, hogy döntenem kelljen, ételt vegyek vagy a számlákat fizessem be. Sőt, vagy lakás, vagy autó, a kettő sem menne együtt, mivel a lakás elvinné jó részét a fizetésemnek. Innen ebből a fizetésből lehetetlen elmozdulni, most kellene kitalálnom valamit, még otthon lakok, utána az utcáról nem fog menni.

Nem szoktam adni, volt idő, de nem ment hosszú távon. Ami kell, megveszek magamnak, elviszem a szülőket ide/oda, de ezen felül ha egy boltban én fizetek, édesanyám mindig visszaadja. Pár ezer forintnál többet nem néz el szó nélkül. Így még szinte jó dolgom van, de egyedül meghalnék.

2019. júl. 16. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!