Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyelvtudást az a jövőben is...

Nyelvtudást az a jövőben is megfogják fizetni?

Figyelt kérdés

Örökségből nagyjából olyan 10 millió Ft-ot fogok kapni és mivel lakást és kocsit nem akarok vásárolni, ezért továbbtanulnék. Eredetileg nyelvi szakra akartam menni, de az nincs távoktatáson, illetve sok helyen olvastam, hogy túl általános képzések ezek. Ezért gazdasági szak mellett döntöttem és jövőre akarok is jelentkezni, a szegedi egyetem indít gazdálkodás és menedzsment szakot. Mivel 27 éves vagyok ezért a nappali kiesett.


Tehát igazából ahogy írtam az érdekelne, hogy a jövőben lehet azzal számolni, hogy a nyelvtudás jelentős értéket fog képviselni és 3 akár 4 nyelvismerettel és egy gazdasági diplomával jól ellehet majd boldogulni?


A tervem az, hogy távoktatás mellett külföldre mennék dolgozni és mellette elsősorban nyelvet tanulni. Angolul elég jól beszélek, életem kint fél évet Angliában illetve már 3 éve recepciósként dolgozom és napi szinten használom. Ez mellé elsőként a spanyolt tanulnám meg, mert anno még tanultam gimnáziumba, utána pedig valamilyen keleti nyelvet kínai vagy japán. Mire megszerzem a diplomát az nagyjából 4 év, addigra 2 esetleg 3 nyelvet külföldi tartózkodással, akár ottani intenzív nyelvtanfolyamokkal úgy gondolom megtanulhatnék.


Érdemes ebbe belevágni?



2019. júl. 18. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen mértékben fejlődik a mesterséges intelligencia és a beszédfelismerés hamarosan lesz itt tolmácsgép.
2019. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
nem kell van google fordító
2019. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Az MI helyettesíteni fogja ezt a szakmát. A google fordító egyre tökéletesebb, 1-2 éven belül tökéletes lesz szakmai fordításokra is, így nem lesz szükség emberi munkaerőre ezen a területen.

Tipikus példája annak, hogy milyen szakmát NEM érdemes elkezdeni, mert könnyen helyettesíthető az új ipari vívmányokkal.

2019. júl. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan fordító robotok lesznek mint C-3PO. Beszélnek majd kb 50 nyelven. Nem versenyezhetsz velük.
2019. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen én is hasonló dolgokra gondoltam, ezért is tettem fel a kérdést. Valószinüleg nézek valami más irányt.

2019. júl. 18. 17:09
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Eleve a spanyol munka szempontjából teljesen haszontalan most is. Dél-Amerika tele van olcsó spanyolul beszélő munkaerővel.


A távol-keleti nyelveket megtanulni szerintem olyan szinten drága, hogy az életben nem hozza vissza az árát.


Németet vagy nagyon esetleg franciát ajánlanám. Tudom, kommersznek hangzik, de erre van igény.


Az AI-al kapcsolatban igazuk van a többieknek, a tolmácsolás, fordítás haldokló iparág. A gazdaság nem rossz irány szerintem.


Viszont a távoktatás nem úgy néz ki, hogy majd skypeon vagy videóról megnézed az előadásokat, esetleg elmész egyszer egy félévben vizsgázni, hanem minden pénteken és szombaton ott kell rohadni az egyetemen reggel 8tól este 10ig. Nem hiszem, hogy ez összeegyeztethető a külföldi munkával.


Szóval a cél jó, de a részleteket még át kell gondolnod/dolgoznod szerintem.

2019. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ahova heti szinten be kell járni az a levelező vagy az esti képzés, amikre pont ezért nem is akarok menni, mert pont a lényege veszik el és lehet nem mindennap de heti 2-3x be kell járni. Távoktatásnál ilyen nincs, lényegében csak vizsgákra kötelező megjelenni.


A külföldi irányt nem akarom eldobni nyelvtanulás szempontjából, viszont akkor spanyol helyett olyan lesz amit cégeknél is használhatok és nem tolmács vagy forditó szemszögből mint ugye a német. Lehet nézek egy képzést osztrákoknál vagy németeknél és azt elvégzem, utána megpróbálok itthon support centernél elhelyezkedni mellette pedig csinálom a sulit.

2019. júl. 18. 17:40
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Fél év intenzív itteni nyelvtanulás után már felvesznek egy SSCbe.


Sajnos én az ilyen távoktatás dolgokkal szkeptikus vagyok, biztos máshol jól csinálják, itt nagyon nem.

2019. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Lmao, mindeki itt a mesterséges inteligenciával jön, de elfelejtették, hogy melyik országban is vagyunk... Az pénzbe fog kerülni ám, a magyarok nem szeretnek fizetni, inkább alkalmazza a hülyét minimálbérért. Továbbá itthon nagyon szegényes a nyelvet beszélők száma (még mindig), itt még sok évig érték lesz a hús-vér ember ilyen téren.


Az én munkahelyemen is nagy a kereslet és szabályosan nem találunk embert, mert az önéletrajz hiába szép, élőben sokan már nem tudnak nyekkenni 1 épkézláb mondatot sem.


Ha itthon tervezed leélni az életed, akkor érdemes belevágni, ha meg nem, akkor felejtős.

2019. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Legtöbb helyen tökéletesen elég az angol, de ha tudsz angolul és németül akkor nagyon nagy király vagy. És igen, a nyelvtudás mindig is sokat fog érni.

Nem az lesz általában a csapatvezető, aki a külföldi csapatokkal nem tud egyeztetni, hiába van nála mondjuk szakmailag jobb.

2019. júl. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!