Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondási idő alatt...

Ha felmondási idő alatt felmentenek a munkavégzés alól akkor erre az időre is jár az (alap) bér? Vagyis a lehető legjobban járok ezzel?

Figyelt kérdés

Saját magát lőtte tökön a főnököm? Felmondtam, erre közölte hogy a felmondási idő alatt a munkavégzés alól fel vagyok mentve, ne is lásson többet. Kértem ezt adja írásba. Megkaptam írásban.

De ezzel a lépéssel voltaképp csakis saját magának ártott velem meg jót tett?

Mert neki nincs embere már erre a 30 napra se helyettem, de én meg kapom a bért erre a 30 napra is úgy hogy be se járok?

Vagyis nekem a lehető legjobb, 1 havi ajándék bér zéró munkával, neki meg a lehető legrosszabb, mert fizet 1 havi bért a semmire?


2019. júl. 19. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

De ha így váltatok el, nem biztos, hogy rosszabbul járt, mintha maradtál volna...

2019. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már olyat, hogy próbáltak trükközni ilyen esetekben, hogy közös megegyezést írnak és akkor más dátumok is szerepelhetnek a papírokon. Legpozitívabb esetben tényleg +1 havi fizetés (a felmondási időre) nulla munkával, de nézd meg, hogy pontosan mit írtak le.
2019. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát az tuti hogy ha engem a felmondási időben munkavégzésre kényszerített volna na azt a munkavégzést meg lehetett volna nézni. Abban köszönet nem lett volna.

Lehet volt egy sejtése az ürgének.

De hát végső soron ez csak duma mert a lényeg hogy a bért megkapom be nem járok ennél jobb mi lehet? És azt nem is vettem hozzá hogy az új helyen is lehet hamarabb tudok kezdeni, vagyis a régi helyről még kapok pénzt és az új helyen már kapok pénzt. Ennél jobb mi lehet?


„hogy közös megegyezést írnak “


azzal már elkéstek én már beadtam felmondást, elfogadták most már semmi közös nem lesz.

2019. júl. 19. 10:08
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Legutóbb én is kértem írásban (papíron, kinyomtatva), hogy a felmondási idő felében tekintsenek el a munkavégzéstől (2 hét lett volna). 2 hétig hozzám sem szólt senki, csak üzentek a HR-essel, hogy vagy végig dolgoznom kell, vagy elengednek 2 héttel korábban közös megegyezéssel. Ezt nem fogadtam el, de végül is, mivel teljesen demovitált voltam már, az utolsó 2 hétre mégis eltekintettek a munkavégzéstől, a felmondásomra ráírták, hogy a munkaviszonyom Y napig tart (hó/nap), de a munkavégzés alól X naptól kezdve (hó/nap) felmentenek.
2019. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom kiismert, van olyan ember aki nem sajnál x forintot kiadni azért a hibáért hogy felvett. Én se szeretem ha kocsogok vannak a csapatban.
2019. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Gondolom kiismert, van olyan ember aki nem sajnál x forintot kiadni azért a hibáért hogy felvett."


Igazad van hibákat mind követünk el.

Ő azzal hogy felvett én meg azzal hogy idejöttem.


Ezzel kvittek vagyunk.

Illetve nem mégsem vagyunk kvittek mert én nem tartozom 40 kifizetetlen túlórával senkinek-ő tartozik nekem.

Azért mégse vagyunk egyenlőek-nem vagyok egy csaló nem lopom meg az alkalmazottaimat.

2019. júl. 19. 11:45
 7/11 anonim ***** válasza:
A, főnököd jar jol megszanadult egy lusta, gonosz trogertol
2019. júl. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért olvasd el újra, nem azt írta-e, hogy eltekint a felmondási időtől :D
2019. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

# 8


Gondolom azzal te is tisztában vagy, hogy ilyen nincs. A felmondási időtől nem lehet eltekinteni felmondás esetén.

2019. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

10, de lehet, semmi akadálya. Elég sok butus dolgozó van, az utolsó ilyen éppen két hete esett arcra, amikor közölte vele az ellenőr, hogy jónapot, maga kérte.

Egy csomó minta kering a neten, meg se nézik, letöltik, beadják. Csak néhány mintában az van, hogy a felmondási időre mentse fel a munkavégzés alól, másban meg az, hogy tekintsen el a felmondási időtől.

2019. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!