Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nem rég találkoztam a rezsi...

Nem rég találkoztam a rezsi óradíj fogalmával, mi is ez pontosan?

Figyelt kérdés
Ahány fővel dolgoztat valaki, annyiszor kapja meg ezt óránként? Tehát ha valaki 5 fővel dolgoztat akkor mind az 5 fő után külön-külön jár a rezsi óradíj? Illetve ez a vállalkozó egyetlen bevételi forrása ha pl egy festőbrigádért felel?

#építőipar #rezsi óradíj
2019. szept. 25. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag olyasmi amit leírsz.


X rezsióra díj X ember X óráig dolgozott. Nálunk például alapvetően a nap végén az építésvezető igazolja z óraszámokat, a vállalkozó ezek alapján számláz hó végén.


Bevételi forrása nem feltétlenül csak ennyi, mert van anyag, segédanyag költség is. Illetve az esetek többségében teljesítmény alapon dolgoznak. X m2 festés, X méter élvédőzés, X m2 glettelés, X darab ajtótok festés. Itt az lesz az érdeke, hogy minél hatékonyabban, gyorsabban túl legyen a munkán.

2019. szept. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Teljesítmény van általában. Ha rezsióradíj van az más utáni hibajavítás meg hasonlók.

Még Ausztriában amikor reggel mondták hogy rezsis munka, mindig kiemelték hogy lassan, több szünet, több cigi. A cégnek brutális pénzt kerestem sokszor napi 2 óra munkával. 80 eurós rezsioradijban kellett sokszor "dolgozni".

2019. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából arra lennék kíváncsi ha mondjuk 5000 Ft a rezsi óradíj és van 5 munkásom, akkor 25000 Ft-ot kapok óránként?
2019. szept. 26. 23:57
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagy csak 5000 Ft-ot kapok, akárhány munkásom van?
2019. szept. 26. 23:58
 5/5 xswerdy ***** válasza:
55%
természetesen 25.000-t kapsz
2019. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!