Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Léteznek egyéni vállalkozók...

Léteznek egyéni vállalkozók akik ingatlan bérbeadással foglalkoznak? És ha igen akkor melyik adózási formát használják ha nem lehetnek se katások se adószámos magánszemélyek?

Figyelt kérdés

2019. okt. 22. 04:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne katas, vagy adószámos magánszemély a bérbeadó?


Én adószámosként kezdtem, utána bevittem áfás szjas egyéni vállalkozás alá az ingatlan bérbeadási tevékenységet is, most az szjas áfás egyéni mellett, újra adószámos magánszemélyként adok bérbe aamként, mert nem vállalkozás a bérlő jelenleg és így jobban megéri a jövedelmezősége (10% költséghányaddal) miatt.


Katas ugyanúgy tud az adószámmal magánszemélyként is bérbeadni.

2019. okt. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én a következő cikk ( [link] ) miatt állitottam azt hogy nem lehet katásként ingatlant bérbeadni , de könnyen lehet hogy el vagyok tájolva ...


Ám kösz a választ !

2019. okt. 22. 08:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Navhoz a 19T101-en be tudod jelenteni, hogy az ingatlan bérbeadást nem a vállalkozás keretein belül végzed, hanem magánszemélyként. Katas is végezhet így bérbeadást. A vállalkozás mellett magánszemélyként.


Annyi a különbség, hogy a katatól eltérően, a jövedelme ( a bevételből a tételes költségek levonása után, vagy a bevételből a 10% költséghányad levonása után fennmaradó összegre ) ez esetben szja köteles is lesz 15%-al.

2019. okt. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A cikk arra utal egyébként, hogy valóban a katas vállalkozáson belül nem végezheted a bérbeadást. De ez nem jelenti azt, hogy magánszemélyként ne adhatnál bérbe, vagy adószámos magánszemélyként mellette, vagy csak szimplán ezekkel vállalkozás nélkül is akár.
2019. okt. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!