Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik a legolcsóbb cégforma?

Melyik a legolcsóbb cégforma?

Figyelt kérdés

Egy online kereskedelemmel foglalkozó cégről lenne szó, várhatóan alacsony bevétellel. Alacsony bevétel alatt nagyjából évi pár millióra gondolok kezdetben.

A terméket nem szeretném elárulni, kb kétszer annyiért lehet eladni mint amennyiért megveszem.

Gondoltam az egyéni vállalkozásra, azzal az a gondom, hogy például 1 millió bevétel esetén félmillióba kerül az árubeszerzés, kata adózás meg évi 600, tehát tulajdonképpen veszteség lenne ha jól számolom.

Szóval tényleg kiskereskedelemre kell gondolni, főleg az elején.

Ilyen esetben melyik az a vállalkozási forma ami a legolcsóbban fenntartható és az adó se viszi el a bevétel nagy részét?

Hogy konkrétan számolni lehessen, egy szerény évi 2 milliós bevételben gondolkodjunk, 1 millió anyagköltség. Alkalmazott nincs és nem is lesz, így azzal nem kell számolni.

Ahogy sejtem nagy variálási lehetőség nincs, van Kft, bt, kkt (utóbbi kettőhöz tudom, hogy több ember kell), Rt-ről nyilván nincs értelme beszélni. Esetleg külföldi cég szóbajöhet, ha az eladás és beszerzés is itthon történik?



2019. nov. 5. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Fontos kérdés, hogy van-e "főállásod" vagy nincs?
2019. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nappali tagozatos egyetemi hallgató vagyok (ez úgy tudom például katánál számít de talán nem minden esetben, ezért számoltam inkább havi 50-el). Főállásom várhatóan 1-2 éven belül lesz.
2019. nov. 5. 21:54
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Semmiről jelen esetben. Ha jól értem egy hónapban 42 ezer forint a nyereséged. Ha bt/kkt akkor kell neked egy kültag, De akkor magadat alkalmazottnak muszáj bejelenteni és a minimálbér járulékai el is viszik a hasznod. Meg ugye ott van az osztalékadó, nyereség adó, iparűzési adó, kötelező kamarai tagsági díj, könyvelőnek a díja és persze ki kell építeni az online kereskedő céget.
2019. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha évi 2 millióval számolunk az havi ~165 ezer forint bevétel. Ennek a fele elmegy mint anyagköltség, marad ~83 ezer. Azt kéne megoldani, hogy ebből a havi 83-ból maradjon egy értelmes összeg és az egész hivatalos lehessen. Nyilván ha a végén veszteség lesz vagy marad párezer forint akkor nincs értelme bajlódni vele.

De meglepőnek tartom, hogy ha valaki pusztán kiskereskedelemmel “mellékállásként” tud csinálni évente pármilliós forgalmat, az kvázi nem éri meg, mert mindent elvisznek a költségek.

2019. nov. 5. 22:14
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Nappalis jogviszony mellett 25 a kata. De ilyen költségszint mellett (>50%) teljesen értelmetlen, jobban megéri a másodállású szja-s, ahol járulékot nem fizetsz, csak év végén az eredmény után, de az vállalható mértékű lesz és csökkenteni is lehet még bizonyos dolgokkal.


Bt-ben is lehet 0 forinttal bent, nem köteles bért kivenni meg járulékot fizetni. Bár erre pont oltári baromság lenne a bt. Kamarát meg könyvelőt amúgy is minden vállalkozásnak érdemes fizetnie :P

2019. nov. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez a másodállású szja-s nem hangzik rosszul és ha jól értem ez nappali jogviszony mellett is megoldható(?).


A bt egyébként miért lenne hülyeség ilyen esetben?

Ha ott nem muszáj bért és járulékot fizetnem, könyvelő és kamara pedig mindenhol van (tehát egy viszonylag fix költség) akkor a bt miért rosszabb mint a másodállású szja-s?

Azt tudom, hogy a beltag teljes vagyonával felel, mintha egyéni vállalkozó lenne, de ebben az üzletágban nem látok olyan buktatókat ami miatt ez probléma lehetne.

2019. nov. 5. 23:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen nappalis jogviszony mellet mehet a másodállású szja. Meg akkor is ha utána lesz heti 36 órát elérő jogviszonyod.


Bt azért hülyeség, mert oda kell egy másik tag is rajtad kívül. Ha már társas vállalkozást akarsz, akkor inkább kft, ott nincs korlátlan felelősség és egyéb okokból is jobb.

2019. nov. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Meg létezik egyéni cég is.


De ilyen kis bevételre ne alapíts céget, másodállású szja-s ev. elég, suli mellett, amit eddig zsebbből finanszíroztál, azt költségeld le a vállalkozáson belül. És ami így megmarad az ösztöndíjból az kivét helyett kedvezőbb adó mellett rendelkezésedre áll, de itt inkább érdemesebb lenne inkább fejlesztésekre visszaforgatni.


Itthoni áfás beszerzés helyett, lehet több értelme van áfa nélkül Eu-ból importálni, úgy az árrésed növelheted.


Működhet külföldi is, de az itthonihoz kellene leányvállalat neki, amivel értelmetlenné válna.

Ha viszont exportod is lenne, a hazai értékesítés mellett akkor már másabb is lehet a képlet és kedvezőbbek is a lehetőségek külföldi cég esetén, akár még munkavállalóként is a hazai járulékoknál.

2019. nov. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az egyéni vállalkozásnál olsóbb vállalkozói forma ma nem létezik.


BT, Kft alapítása közel 100e forint.


Fogd ezt fel úgy, hogy bár nem nagyon keresel az ügyön, de legalább tapasztalatot szerzel.


Egyébként nappali tagozatos tanulóként havi 25e a kata, azaz évi 300e forint. Egyéb költségekre biztosan elmegy még valamennyi, de évi 2 m forintos bevétel mellett ne várj óriási bevételt.


Fizikai termék kereskedelmét egyébként Kata-sként nem éri meg. Kis bevételnél nem sok marad a zsebedben, nagyobb bevételnél pedig meghaladod a kata 1M / hó határát. Ezért is inkább tapasztalatszerzésnek fogd fel ezt most, hogy a suli után már tapasztaltabban, lényegesen nagyobb bevétellel már egy kft-t tudj alapítani.

2019. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!