Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó szünetelés...

Egyéni vállalkozó szünetelés alatti munkavégzés?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: megbízási szerződéssel katás ev-ként dolgozom egy cégnek, home office-ban. Szeptember végén azonban szóltak, hogy nem várható több munka az évben, így ha gondolom, szüneteljek. Így is tettem. Ma viszont jelezték, hogy előreláthatólag november vége/december eleje felé beesik egy nagyobb meló, és számítanak rám.

Tudom, hogy a szünetelés alatt elvileg nem dolgozhatok, de a számlázás úgyis mindig visszamenőlegesen van, szóval ha nov. végén jön a munka, arról úgyis csak decemberben állítok ki számlát. Azt pedig nem tudták megmondani pontosan, hogy mikorra várható a munka, szóval nem tartom túl logikusnak most újraindulni, ha esetleg mégis csak decemberben lesz belőle valami, mert a katát akkor már erre a hónapra is fizetni kell.

Szóval ha mégis dolgozom ebben a hónapban, viszont számlát nem állítok ki, akkor ennek mekkora esélye van, hogy kiderül? Lehet valamiféle büntetésre számítani? A cég tartozik beszámolással a NAV-nak, hogy mely alvállalkozók pontosan mettől - meddig dolgoztak nekik, ahol esetleg kiderülhet?



2019. nov. 7. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Szünetelést másnaptól fel lehet oldani, szóval ha kedden szólnak, hogy szerdától meló, akkor ha beadod a szünetelés végét az már jó. Nem kell most jelenteni, elég csak akkor ha már biztos, hogy mikor indul a megbizatás. A cégnek nincs jelentési kötelezettsége senki felé, hogy napra pontosan mikor szolgáltattál feléjük. Csak figyelj, hogy a szerződést is úgy írjátok akkor meg, hogy ne lógjon át a szünetelés idejére a kezdete.
2019. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző jól mondja, mondjuk ha november 28-án találják ki, hogy dolgozz, akkor én megdumálnám velük, hogy papíron legyen már december 1, ha írtok bármi papírt. Ha csak számlát írsz, azt kiállíthatod bármikor, csak decemberi dátum legyen rajta.
2019. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez oké, nem is magával a bejelentéssel van a baj, hogy macera lenne, hanem a KATA adózással, ahol ugye nincs tört hónap, tehát ha nov 25.-én indulok újra, akkor is a teljes 50 ezret meg kell fizetni arra a pár napra. Ezért lenne célszerűbb a dec 1-én való indulás.
2019. nov. 7. 15:41
 4/6 A kérdező kommentje:
A szerződést még akkor írtuk, amikor dolgozni kezdtem nekik, határozatlan időre, tehát abban nincs is benne a szünetelés, ezzel kapcsolatosan nem lesz teendő.
2019. nov. 7. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Értem én, hogy mi a probléma, de a kata rengeteg előnye mellett néha be kell nyelni egy ilyen hátrányt ha úgy alakul. Nyilván, ha meg lehet oldani okosba, akkor nincs gond. Biztos vagy benne, higy az a szerződés jó amúgy? Mert gyanúsan munkaviszony kiváltás szaga van ennek így, ha egy folyamatos szerződésed van. Nem lenne jobb projektenként vállalkozási szerződés?
2019. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen jellegű a munkavégzés: elvileg dolgozhatsz, de számlát nem állíthatsz ki a szünetelés alatt.

Ha viszont olyan jellegű a munkavégzés, amiből egyértelműen kiderül, hogy Te az alatt is dolgoztál, akkor nem javaslom (akkor inkább jelentsd be magad novemberre is): pl. webáruház ügyfélszolgálatán válaszolgatsz, stb.

2019. nov. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!