Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként nem...

Egyéni vállalkozóként nem jelenthetek be senkit fix munkaidőre mint munkavállaló?

Figyelt kérdés
2019. nov. 11. 12:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem is abból adódóan mondom ezt,belefut az ember ilyembe. Hanem amikor itt is, gyakorin ajánlgatják magukat privátban mindegy hogy győr vagy záhony...


Meg fizetős választ akarnak adni 😊.


A komolyabbak valóban el vannak havazva mem is fognak nagyon fórumozgatni.


Egyébként nekem is volt nen egy knyvelos esetnél higy a nav végül mást hozott ki elfogadásra mint a könyvelő. De elvikeg azért van fizetbe higy szakmailag rendbeb legyen a dolog.

A felelősségbiztosítás jó, de ha 100 ügyfélnek okoz kárt akkor majdhogynen mindegy.Én is tarthattam volna igényt tobb száz ezerre csak már nem volt kin követelni. A könyvelő céget felszámolta addigra Nav, de a kókler könyvelés miatt még 4 év múltán is jön elő milliós nagyságrendű adóhiàny hiába hogy két éve nincs könyvelő cég. Azt kin hajtod be? Max leamortizálja a profitodat, ami meg rontja a vállalkozás megítélését mert az eredmrbykimutatasok nem fogjak tarralmazni ja jogy azt a korábbi megbízott könyvelő miatt annyi.


Most pont így vagyok áfa visszaigénylés kapcsán. Nem veszteseges működéssel is többlet àfàm lenbe visszaigényelhető. Ere tegnap a könyvelő nen javasolja mert évek ota veszteseges vagyok... szja bevallásban meg pluszos minden lezárt év, áfa bevallásban kétszer annyi a bevétel, mint a kiadás. A bevétel afa 5%-al os a költség meg 18-27%.Értelemszerű hogy nem amiatt akarom visszaigényelni mert veszteséggel működök. Akkor nem lenne miből bővíteni , fejleszteni sem 😊.


Akkor az hogy? ( pedig jó könyvelők, onrevizioztak teljes évet is amit az egyik korábbi felszámolt kókler elb..ott. )


Most mehetek en is navnàl ennek utánajárni hogy wtf?

2019. nov. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az nyilván a szakma legalja, ha itt pénzért akarnak tanácsot adni. Én is szoktam itt tanácsot adni, de csakis ingyen, soha senkitől nem kértem egy fillért sem érte. Ez a fórum nem erről szól. Na mindegy, a fizetősökről meg is van a véleményem :)


Ha a nav felszámolja a céget, akkor neked is van lehetőséged beadni igényt, a feléd fennálló valós vagy vélt tartozásra. Ha ezt nem tetted meg, akkor onnantól nyilván jogvesztő a dolog. Az a könyvelő, aki képes 100 ügyfélnek kárt okozni, annak valszeg nincs biztosítása. Meg 100 ügyfele sem amúgy, mert hamarabb menekülnének onnan. Nálunk az egyénikkel együtt nagyjából 300 ügyfél van az irodában és az elmúlt 10 évben egyetlen egy eset volt, amikor be kellett vonni a biztosítót. És én még a mai napig nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy csak és kizárólag az iroda hibázott, de mindegy is :)


Ezt az áfás sztorit nem értem. Miért ne lehetne áfát visszaigényelni. Ez a túlzott óvatoskodás sem jó. Na mindegy. Valszeg ezen az oldalon mindig is többen lesznek, akik utálják a könyvelőket egy rossz tapasztalat miatt. Én már nem próbálom védeni a becsületünket, nekem elég, ha a saját ügyfelek megbecsülnek. Részemről lezárva :)

2019. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#10, kb havi egy számlám van, amennyit kifizettem feleslegesen a könyvelőnek, annyi bírság beleférne....ő ugyanis semmire nem vállalt felelősséget, szerinte a nav meg az oep a hülye és marhaságokat mondtak nekem, nyilván ezért volt piros a tb-m és javíthattam a rosszul beadott bevallásokat és valljuk be, azért pár 10ezres bírság miatt nem fog senki bíróságra menni.

Elég egyszerű vállalkozásom van, aam és egy helyre számlázok, eddig egy jelentéktelen összegű számlám van másik cég felé (nem, nem bújtatott foglalkoztatás, minden eszköz az enyém, én döntöm el mikor dolgozom és hogyan, csak a suli mellett nagyon nincs igényem más ügyfelet keresni, mert megélek belőle és így is el vagyok havazva az iskolával)

2019. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Oké, én ezt megértem. De még mindig tartom magam ahhoz, hogy azért mert sikerült egy kóklert kifognod, azért még nem kell az egész szakmát lehúzni. Az hogy nem volt normális szerződésetek egymást közt, meg felelősségbiztosítás, az a probléma.


Nyilván ha te vállalod a felelősséget magadnak, hogy nem bízol meg szakembert, hanem elintézed magadnak meg járod a hivatalokat, akkor az szíved joga. Csak ha ne adj isten lesz valami probléma, akkor csak magadat okolhatod.


A bújtatott foglalkoztatásos mondatodból pedig arra következtetek, hogy katás vagy. Ha bevezetik februártól amit akarnak, akkor cseszheted, hogy megfelelsz akár mind a hét szempontnak is, akkor is büntetni fognak.

2019. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
nem húztam le az egész szakmát - csak annyi megjegyzésem volt én mióta kibactam a könyvelőm azóta NAv személyesen és a 1819 es telefonon ill a kormányablak az információ forrásom és hogy a NAV meg a kormányablak ingyen van...a többit csak te költötted hozzá
2019. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"nem kerülnek havi 8000be, meg egy rakás idegeskedésbe"


Nekem ez igencsak erre utalt, de mindegy, én tényleg befejeztem itt, mert értelmetlen és meddő vita ez.

2019. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!