Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha valakinek villamosmérnök...

Nagyepf_MacGyver kérdése:

Ha valakinek villamosmérnök végzettsége van az dolgozhat villanyszerelőként is, vagy még külön képzésen kell részt vegyen?

Figyelt kérdés

2019. nov. 20. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Külön képzés kell, és jogosan, hiszen a vilanyszerelőnek mást kell tudnia.
2019. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsit ellentmondásos a helyzet, mert egyes helyeken az olvasható, hogy a ráépülő képzéseknél, ahol az alap az erősáramos szakképzettség, elfogadják a mérnöki oklevelet is - de rendeletben ennek nem látom nyomát. Pedig volt, de lehet, hogy visszamódosították (ebben az évtizedben egyszer már kivették a mérnököt, majd visszatették, lehet, hogy megint kivették). Itt van egy ilyen egyes hely:

[link]

2019. nov. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ezt én is láttam több helyen, de kell hozzá szakmai gyakorlat legalább 1 év. És szerintem ez igen kevés mérnöknek van meg. Konkrétan:


"Amennyiben csak a Villamosmérnök végzettség került az oklevélben feltüntetésre és a villamos energetika szakirány nem állapítható meg, akkor a szakirányú előképzettséget a leckekönyvből kell megállapítani."


Előírt gyakorlat:


1 év erősáramú szakmai gyakorlat

2019. nov. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!