Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Törvényes úton megoldható az,...

Törvényes úton megoldható az, hogy valakit kinevezzenek egy cég ügyvezetőjének, mindenféle tevékenységi kör nélkül?

Figyelt kérdés
A sok megélhetési csaló (ilyen Szabó Péter féle emberekre gondolok most itt) kapcsán jutott eszembe, hogy vajon megoldható-e az, hogy leszerződik valaki egy céggel, hogy X összegért kinevezik őt a cég ügyvezetőjének (marketing céljából) viszont konkrétan a cég ügyeibe nem szólhat bele? Vagy ezt csak kiskapukon keresztül szokták tudni elérni?
2019. dec. 2. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Megoldható, de szerintem felesleges ügyvezetőnek berakni. Attól még lehet ott reklámarc.
2019. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Bárkit ki lehet nevezni egy cég ügyvezetőjének. Mint sok esetben ismert, pl az utcáról egy hajléktalant is. Bár nem egészen értem, hogy egy cégnek miért lenne az marketing értékű, hogy Szabó Péter az ügyvezetője? És miért menne bele egy Szabó Péter-féle ember ilyenbe?
2019. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy feltörekvő Szabó Péter féle embernek ez azért érhetné meg, mert a pályafutása elején fizet x, y, z cégeknek, hogy kinevezzék erre a pozícióra, aztán a pénzért cserébe utána hivatkozhat majd arra, hogy ő ezeket a cégeket vezette.


Nyilván egy komolyabb cégnél, aminek jól megy a szekere nem lenne elég motiváció a pénz egy ilyen húzáshoz.

2019. dec. 2. 14:27
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
És miért nevezne ki egy cég egy feltörekvő Szabó Pétert ügyvezetőnek? És miből lenne pénze, hogy "befizesse" magát egy cégbe, ha megélhetési csaló a feltörekvési szakaszban?
2019. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Törvénye úton szinte bárki lehet ügyvezetője egy cégnek, úgy hogy nincs jogköre. Azt nem értem, hogy miért is érné meg nekem kamuból alkalmaznom Szabó Pétert (akiről fogalmam sincs, hogy kicsoda, de gyanítom, hogy egy egyszeri celeb akire 2 év múlva senki sem emlékszik).

Gépipari cégnél dolgozom (német cégeknek szállítunk be). Nekünk aztán semmilyen marketing előnnyel nem járna, ha egy celeb lenne a cég ügyvezetője.

2019. dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kicsit félreérthetően fogalmaztam. "Marketing céljából" alatt a másik fél részéről értettem a dolgot, amiért természetesen fizet az illetékes cégnek.
2019. dec. 2. 15:08
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
57%

"akiről fogalmam sincs, hogy kicsoda, de gyanítom, hogy egy egyszeri celeb"

Motivációs tréner.


Kérdező! A kérdés még mindig az, hogy miből lenne a feltörekvő tehetségnek pénze bevásárolni magát egy jól menő cégbe? (mondjuk az egy más kérdés, hogy egy jól menő cégnek miért lenne erre szüksége)

2019. dec. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:

nem hiszem, hogy bárki befizetné magát ügyvezetőnek. Meg azt sem, hogy a tulajdonos, meg a tényleges cégvezetés ebbe belemenne. A cégjegyzék szerint mégiscsak ő az ügyvezető. Lehet, hogy megbeszéltük, hogy csak azt írja alá, amit elétettünk. De mi van, ha nem így tesz?


Fordított eset: Növényi Norbert. Benne volt valami adócsaló cégben, ő azt mondja, csak reklámarc volt, a bíróság szerint viszont érdemi résztvevő. Megy a per vagy 10 éve, nem tudom, jogerős-e.

2019. dec. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem miszáj önálló aláírási jogot adni az ügyvezetőnek. Ha többes, akkor egyedül máris nincs semmi joga.
2019. dec. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!