Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ingatlanos a 21-századba?

Ingatlanos a 21-századba?

Figyelt kérdés
Sziasztok Szabina vagyok.Pályakezdőként dolgoztam 1 irodába mint titkárnő(nem ingatlanos) de idén úgy döntöttem saját lábamra állok. Ingatlanközvetítés érdekelne megnéztem 3 fajta ingatlanközvetítői tanfolyamot a neten(Rendesen szeretnék dolgozni OKJ-val nem úgy mint egyesek...)Viszont ilyen téren még tudatlan vagyok valaki eltudná magyarázni(aki benne van a szakmában) mit csinál 1 ingatlanközvetítő azon felül amit egy egyszerű polgár sejt. Gondolok itt Hideg hívás, Megbíz. szerződés kötés , fotózás ,alaprajz készítés ha nincs, hirdetés szerkesztés/létrehozás , ház bemutatás, energetikai tanúsítvány. Meg ha saját vállalkozásként űzöm mikor kell számláznom ? és készpénz fizetési vagy rendes "sima" számlatömb elég hozzá? Meg milyen más vannak dolgai vannak ? Bárki véleményét elfogadom de főként szakmai béliek lennének jók. Ha nagyon szépen kérem valaki aki tud rá 5 percet szánni fejtse ki nekem előre is köszönöm :)

2020. jan. 9. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

KOMOLYAN!


NE!


A VALÓBAN PROFI ingatlanos kevés van. Kókler POKOLIAN SOK.

Ráadásul a vevők és eladók sajnálják a pénzt ingatlanosra, mert valójában fogalmuk sincs mivel jár a munka, ők csak azt hiszik, hogy feltöltesz 2 hírdetést a netre, és nyújtod a markod. Más kérdés, hogy sok kókler/csaló ingatlanos valóban ezt teszi.

2020. jan. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

"Ráadásul a vevők és eladók sajnálják a pénzt ingatlanosra"


Pörög ezerrel az ingatlanpiac.

Simán elkel az ingatlan, ha csak nem irreálisan magas áron kínálják. Akkor miért is fizetne bárki külön ezért?

2020. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát, de nem értem miért nem lehet a kérdésre válaszolni.. miért kell rögtön teljesen másról beszélni... Tudom nő vagyok lehet ez a baj... de egy nő is tud céltudatos és határozott lenni , szóval ha lehet kérem a kérdésre válaszoljon és ne helyezzen rögtön az alkalmatlanok közé. Kérdést pont azért tettem fel mert tudom hogy az OKJ nagy része nem tér ki ennyire pontosan mindenre így azt csak úgy tudja magáévá ezt a tudást az ember ha szakma béliek elmagyarázzák neki ezért kértem segítséget Öntől/Önöktől ,hogy megkapjam a kezdő információkat ,hogy eltudjam dönteni beíratkozak-e vagy nem.
2020. jan. 9. 13:41
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Ne iratkozz be és nem azért, mert nő vagy és az alkalmatlanok közé sorollak, hanem azért, mert RENGETEG ingatlanos van és "ember embernek farkasa".

Nem tudom, azzal mindent elmondok-e, hogy 15 éve az ingatlanpiacon dolgozó ismnerősöm most ment el épp főfoglalkozásban egy helyre, mert belefáradt az örökös harcba, a bizonytalan jövedelembe, stb.

Csak annyit: ha válllakozóként csinálod és egy hónapban nem adsz el egyetlen ingatlant sem, az adót - min. 50-80 ezer ft, válllakozási formától függően - akkor is be kell fizetned.

2020. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Kik azok a “szakmai bèliek”?

Szerintem először magyar nyelvtanfolyamra iratkozz be. Tényleg.

2020. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xswerdy ***** válasza:
82%

igen, nagyjából ezek a tevékenységek. Az energetikai tanúsítvány készítés nem igazán, azt nem csinálhatod ingatlanközvetítői végzettséggel, de ajánlhatsz embert, akitől szintén kérhetsz egy kis jutalékot. És ha azt megemlítetted, akkor a hitelközvetítőt és az ügyvédet is meg kellene, akikkel szintén együttműködhetsz.


Ugyanakkor nagyon nem könnyű üzlet ez. Hogy szereznéd az ügyfeleket? Mivel irodád első körben nemigen lenne, marad a hideghívás. Az első kérdés, hogy van-e ehhez képed, hogy embereket felhívj, aki maga hirdet, tehát vevők telefonját várja, és akkor első nap felhívja 15 ingatlanos. Egy idő után már lehet, hogy jönnének ajánlás alapján ügyfelek, de első köben nemigen tudod elkerülni ezeket a kellemetlen telefonokat.

2020. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

2: Erre a pörgésre gondolsz?


[link]


Lehet, hogy pont most lesz szükség az ingatlanosokra, mert látszólag az eladóknak fogalmuk sincs a helyes árazásról...

2020. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
A 2008-as gazdasági válság idején rettenetesen felhígult a szakma. Boldog-boldogtalan ebből akar megélni, és sokan a legocsmányabb trükköktől sem riadnak vissza. Rinocéroszbőr kell a képedre, ha komolyan hivatásszerűen akarod folytatni.
2020. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy Miquel írta: ingatlanos ismerősöm is pont ugyanezt mondta (4-es vagyok)


7-esnek: január sosem a legfelkapottab hónap ingatlanvásárlásnál- tavasszal indul meg a vételi kedv :-)

Meg a "bezuhanás" létrejöhetett kivárás miatt is, hogy visszajön-e a 27 %-os ÁFA vagy sem?

2020. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

9: Azt ugye érted, hogy az előző évek évkezdéseihez képest van jelentős visszaesés. A szezonalitást felejtsük már el végre, meg az ÁFA-t is, semmi köze a jelenlegi folyamatokhoz.

Ősszel is hiányzott a nagy vásárlási kedv:


[link]

2020. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!