Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Most szeretném kiváltani a...

Most szeretném kiváltani a vállalkozóit Katas lennék,6 órás. Ha betegség miatt nem dolgozok nekem nem is jár TP?

Figyelt kérdés
2020. febr. 15. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Táppénz annak jár, aki munkaviszonyban dolgozik, vállalkozónak nem.

Milyen a 6 órás Kata amúgy? Annyit dolgozol vállalkozóként, amennyit szeretnél.

2020. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen annyit és 6 orasba 50 ezer a járulék.
2020. febr. 15. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Akkor is 50 ezer a járulék, ha napi 2 órát dolgozol és akkor is, ha 12-t. Akkor 25 ezer, ha iskola, nyugdíj, munkahely mellett vállalkozol.
2020. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Kicsit jarj utana mert mivel senki se kerdezi mennyit dolgozol nincs idohiz kotve... 50 a normal, 25 akkor ha van foallas vagy diak vagy.
2020. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Ahogyan előttem is jelezték, "6 órás KATA" nem létezik.

Lehetsz főállású, vagy mellékállású egyéni vállalkozó.

Ez attól függ, hogy a vállalkozás mellett van-e heti 36 órát meghaladó munkaviszonyod; ha igen, mellékállásúnak minősülsz.


Az eredeti kérdésre adott fenti válasz viszont sületlenség.

Egyéni vállalkozóként betegszabadság nem jár, táppénz azonban igen. Már amennyiben főállású egyéni vállalkozó valaki.


Azt azonban fontos tudni, hogy aprópénzről beszélünk: 50 ezres KATA esetén a táppénz alapja 98100 Ft, 75 ezres KATA mellett pedig 164000 Ft.


A konkrét összeg kiszámítása kissé kacifántos tud lenni, de lényegében az alap 50 vagy 60 százalékát kapod bruttó(!) táppénzként annak függvényében, hogy 2 évnél hosszabb ideje vagy-e már egyéni vállalkozó. Ebből még lejön 15% SZJA, így 2 évnél fiatalabb, 50 ezres KATÁS vállalkozásra havi szinten 98100 x 0,5 x 0,85 = 41692,5 Ft üti a markodat.


Mégegyszer hangsúlyozom: Havonta ennyi, tehát az orvos által igazolt napok számával arányosul. Innentől a te tiszted eldönteni, hogy megéri-e emiatt elszökdécselni a rendelőig, meg megcsinálni a papírmunkát (úgy tudom egyébként, hogy kizárólag elektronikus úton lehet bejelenteni).


Amennyiben egész hónapra (30 egybefüggő napra) kiíratod magad, mentesülsz az adott hónapban a KATA megfizetése alól, viszont ekkor értelemszerűen számlázni sem számlázhatsz, valamint az éves KATA kereted is egy havi pénzzel (jelenleg 1 millió Ft) csökken.

2020. febr. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 asddasasdasdasdasd válasza:
20 napot voltam táppénzen 32 ezer körül kaptam érte viszont az 50ezres havi katát ugyan ugy fizettem a honapba meg a könyvelőt
2020. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!