Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Féltél a vállalkozásod elindít...

Féltél a vállalkozásod elindítása előtt? Aggódtál a megélhetés miatt?

Figyelt kérdés
A kérdés olyan vállalkozóknak szólna, akik az utóbbi pár évben kezdtek bele egy vállalkozásba. Eddig mindig alkalmazottként dolgoztam. Szeretnék lassan egy saját vállalkozást, de mindig a bizonytalanság tart vissza. Ki hogy békélt meg a bizonytalan havi bevétel gondolatával? A vállalkozásötletem eléggé egyedi lenne, az országban maximum 2 ilyen cég van, kereslet lenne rá. Évek óta dédelgetem az 'álmom', de mindig féltem elindulni. Most azon a ponton tartok, hogy előtte beleásom magam a marketingbe otthon és csak utána állnék neki. Hitelem nincs, a havi kiadásaim sem olyan magasak. Szerintetek érdemes belevágni?

2020. febr. 17. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Persze. Ezért másodállásban indultam el, majd egy év után vettem egy nagy levegőt, és felmondtam. Nem lehetett a kettőt már párhuzamosan csinálni.


Nekem viszont lelkileg annyira megterhelő volt a mókuskerék és a napi színház a munkahelyen, hogy bármilyen kompromisszumba belementem volna.


De ne a veszélyét nézd, hanem a lehetőséget, hogy eltűnik a plafon a fejed fölül, és gyakorlatilag rajtad múlik, mekkora bevételt termelsz.


Nagyon fontos, hogy tisztában legyél az adózással, jól kezeld a céged pénzügyeit, és személyiségfejlődésen is keresztülmenj, mert a vállalkozáshoz teljesen más szemlélet kell, mint amire eddig szükséged volt az iskolában és a munkahelyen.


Úgy is fogalmazhatnám, hogy én úgy érzem magam, mint egy palackból szabadult szellem.

2020. febr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bő választ! És volt olyan pillanat,amikor megbántad? Mindig úgy jött a bevétel, ahogy számítottál rá?
2020. febr. 17. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Nem mindig jött úgy a bevétel, de soha nem bántam meg. Számomra a szabadság, és az, hogy arrafelé megyek szakmailag, amerre én szeretnék, mindenért kárpótol.


Nem tagadom, hogy voltak (és néha vannak) nehéz időszakok, de a személyiségfejlődés mindennek a kulcsa. Az okozza a valódi változásokat, nem a "trükkök százai".

2020. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Főállás mellett csinálom, így tökéletes. Legalább a szabadidőm java része is hasznosan van eltöltve.
2020. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok én is kérdező.

Én is rettentően félek, de kiskorom óta vágyom rá, és én is úgy vagyok mint az első válaszoló. A főállásom nagyon megterhelő lelkileg, nem bírom már. Így kockáztatok vállalkozással.

2020. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Másodállásban kezdd el és hagyd felfejlődni. Az se biztos hogy az első vallalkozasod lesz az amiből nyugdijba mész. Én is anno hipermarket kasszazas mellett kezdtem 13 éve azóta párszor már exitaltam - volt bt-m abbol kft-m abbol adószámos magánszemély, amibol ev. abbol megint cég, itthon és külföldön egyaránt- és "előröl kezdtem" az újabb és újabb vállalkozás építkezését, egy kivételével az összes működik még, de az sem az első volt ami már nem. Menetközben sokat tanulsz, tapasztalsz azután visszanézve jót nevetsz magadon.Ezt semmilyen könyvből nem fogod megtanulni, csak a gyakorlatban és folyamatos fejlődést , alkalmazkodást igényel mert a piac pillanatok alatt változik belső motivációs és egyeb tényezők nélkül is amit le kell reagálnod, ha tartósan is talpon akarsz maradni. Felelősség, döntések sorozata, stb. másabb az alkalmazitti lét de nem összeegyeztethetetlen a kettő és jól meg is tud egymás mellett is férni akár.
2020. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor már látom, hogy főállás mellett kéne elkezdeni. Úgy tényleg kevesebb a kockázat.

2020. febr. 18. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!