Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó járulékbefiz...

Egyéni vállalkozó járulékbefizetés milyen időtartamra?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó lettem, most adom le először a 2058as nyomtatványt. 1 hónapig lesz meg ez a vállalkozás, március 15-től, április 15-ig, jelen esetben mindkét hónapra (március és április) be kell-e fizetnem a teljes járulékösszeget a munkabérem után vagy a most leadott bevallásban csak március 15- 31 közötti arányos időszakra kell fizetnem, mivel csak március közepén indult a vállalkozásom? A májusi bevallásban pedig bevallom a fennmaradó részt április 1-15-ig? Köszönöm, ha valaki tud segíteni ez ügyben!

#egyéni vállalkozó #járulék #bevallás #járulékbefizetés #2058
2020. ápr. 12. 01:59
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Esküszöm nem bántásból, hanem puszta jóindulatból írom mindezt. Vedd igénybe szakember szolgáltatásait. Ha ennél a kérdésnél elakadsz, akkor valszeg a többi bevallás sem fog menni.


De hogy érdemben is válaszoljak: igen, kétszer kell fél hónapot vallanod.

2020. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak éppen nem úgy működik, hogy felezed.
2020. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt nem írtam le, mert így is hosszú lett a kérdésem, hogy a kényszervállalkozásba azért kezdtem bele, mert egy könyvelő tanácsolta...akinek fizettem nem kevés összeget a szolgáltatásáért...de a járványhelyzetnek köszönhetően (vagy ki tudja miért) teljesen "felszívódott"...se emailben, se skype-on, se telefonon nem elérhető. Pedig nem egy név nélküli nő, a facebook-on "agyonlike"-olt oldala is van. Ezért vagyok kénytelen valahogy magamnak elkészíteni.
2020. ápr. 12. 11:54
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Szomorú, hogy vannak ilyen kollégák. Az ilyenek miatt ilyen rossz a szeretett szakmánk megítélése :( Az agyonlikeolt facebook oldal semmit sem jelent, az én oldalam jelenleg 39 kedvelőnél tart, viszont szerencsére ennél jóval több elégedett ügyfelem van :) Nem a facebook likeok száma számít, pláne nem ebben a szakmában.
2020. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem fordult még velem elő ilyen, így ezt sajnos elkönyvelem "tanulópénznek" :( Legközelebb óvatosabb leszek...
2020. ápr. 13. 15:40
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló! Nem értem miért írta ezt a választ, hiszen technikailag "felezem" az egy hónapra esedékes járulékok összegét+Szja-t.

Sikerült elérnem egy Könyvelirodát, ahol pontosan ezt a választ kaptam, hogy most a márciusi vállalkozásban töltött napok (17 nap), majd májusban az áprilisi napokat (14 nap)kell bevallanom.

2020. ápr. 13. 15:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem felezed.

Már csak azért sem, mert a 17 nap nem a fele a márciusnak, ha eddig nem tűnt volna fel.

És az sem mindegy, hogyan számolod az egy napra jutót, az ugyanis független a hónap napjainak számáról.

2020. ápr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!