Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 10 éve viszonylag jól menő...

10 éve viszonylag jól menő (hitel és mindenféle tartozásmentes) Bt. -nek ebben az évben egy fillér bevétele nem lesz! Mit kell ilyenkor tenni, ha szüneteltetni nem lehet?

Figyelt kérdés

Egészen minimális tartalékot sikerült "felhalmozni"

A partnerek egyértelműsítették, hogy képtelenek lesznek megbízásokat adni.

Kénytelen lennék szüneteltetni, de ilyen lehetőség nincs.

Fel lehet számolni a céget (ez lesz) de én már újat nem fogok alapítani. A felszámolás elviszi a tartalékokat!

Így vagy felszámolásra kerül a Bt, és a beltag éhen döglik, vagy feléli a tartalékot, de egy életre eladósította a cégét, amit az egész működés során minden áron el sikerült kerülnie - viszont életben maradhat, és nyomoroghat ezerrel...

Ötletek, javaslatok?



2020. ápr. 19. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
El kell adni.
2020. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
* legalábbis megpróbálni eladni.
2020. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Bt esetén nem tudom nekem Kft+M van betettem másik ügyvezetőt megbizasira én meg munkanélküli lettem azt így jó is
2020. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Ez a bt vezető konzultáljon a könyvelővel! Ha egy cég nem működik, akkor érdemes lehet a jogviszonyokat átnézni, és ha lehet minimalizálni a fizetendő járulékot. Fontos tisztázni a beltag az ügyvezetésen kívül csinál-e valamit.. Mindenképpen konzultáljon a könyvelőjével!
2020. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Amugy maganszemelynel is rohejes, ha valaki 10 jol meno ev utan nem rendelkezik minimum fel eves tartalekkal, de az meg erdekesebb, amikor egy gazdasagi tarsasag “felelos” iranyitoja kepes leirni, hogy 10 jol meno ev alatt csak minimalis tartalekot volt kepes felrerakni, tehat egy konyvelo-ipa-kamarai tagdij-szeru forgalomtol nem fuggo, minimalis dijat sem kepes kifizetni egy evre. (Munkavallalokat el lehet kuldeni, szamlak nincsenek, igy a konyvelesi dij is nullakozeli, befizetendo AFA nyilvan nem lett elkoltve felelotlenul, ha van cegauto, annak van adoja, de ha nincs munka, benzint se kell venni, sot akar kocsit is el lehet adni.)


Ha ezekre nincs ennyi penz sem a kasszaban, akkor bizony a 10 jo ev alatt mocskosul felelotlen gazdalkodas volt... :/

2020. ápr. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5-ös: Ennyi ésszel akár kormányzati tényező is lehetnél...

Látom, az értelmező olvasás nem az erősséged!

A "viszonylag jól menő" az azt jelenti, hogy nincs tartozása, mindent befizetett amit csak kellett, és még X embernek megélhetést is biztosított. Ennyi! Mivel ez nem csókos biznisz, így számottevő felhalmozásra nem lehetett szert tenni...

Én ezt a kérdést azért írtam ki, mert ezzel kapcsolatban pl. a kamara (akinek már az egész ez évi díját befizette a cég) semmilyen érdemi választ nem tudott adni...

Én meg nem óhajtom a tartalékokat adóelőlegbe, meg hasonló értelmetlen dolgokba ölni, mert semmilyen bevétel nem lesz! Ha előre látható egy gazdasági társaság leállása, akkor az az ésszerű, ha az ember a dolgok elé menve kárenyhítés gyanánt vagy szünetelteti a működést, vagy felszámolja azt!

Leírtam azt is, hogy van valamennyi tartalék, de nem a sötét jövő finanszírozására. Ráadásul 67 évesen már nem akarok egy évnyi üresjáratot finanszírozni!

Az eladás járhatatlan, mert ha ilyet vesz valaki, akkor inkább a piacai, kapcsolatai miatt veszi, (amik ugye kijelentették hogy ez évben nincs megrendelés)vagy a hitelképessége miatt pályázathoz, amit aztán becsődöltet...

2020. ápr. 20. 07:29
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

miért nem szerzel másik ügyfelet?

de ha 67 éves vagy, akkor menj nyugdíjba!

2020. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:
88%
de jure nincs szüneteltetés, de de facto van. Elküldöd az embereket, és nem végzel tényleges tevékenységet. Nullás bevallásokat be kell küldened, de ennyi.
2020. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!