Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehetne ezt megoldani...

Hogyan lehetne ezt megoldani a legolcsóbban? (Számla, offshore)

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegyük fel nem kézzel fogható terméket szeretnék árulni (Nem szolgáltatás, online "termék"). Én ezeket nem számlásan vásárolom, sajnos máshonnan nem tudom és úgy drágább is lenne.


Arra keresnék jelenleg elméletben megoldást, hogy hogyan lehetne ezeket számlássá tenni? Esetleg külföldi cég vagy offshore cég? Megoldható egyáltalán, hogy igy titokban saját magamnak számlázzak?


Szivesen fogadok minden választ és tanácsot, akár itt, akár privátban :)


Köszönöm, legyen szép napotok



2020. ápr. 25. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Online terméket ,szolgáltatást lazán lehet adómentesen offshore területről. Logikusan, a számlákat senki se fogja befogadni látva a cég címet, és megoldható hogy magadnak is számlázz de bátor gyerek vagy ez esetben. :)

Evi 2000 USD körül már kapsz céget a magadnak való számlázás további bonyodalom kb 5000 USD évente és akkor is rizikós.


Én elkerulnem

2020. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hmm, értem. És esetleg bármi más ötlet, hogy hogyan tudnám megoldani ezt az egészet? :)
2020. ápr. 25. 17:47
 3/11 anonim ***** válasza:
ahogy minden normális ember, kifizeti az adót.. Ez nagyon rosszul hangzik ?
2020. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 Ki mondta, hogy el akarom kerülni az adózást?.... Nem erre vonatkozott a kérdés amúgysem


Én a termékeket akarom legalizálni

2020. ápr. 25. 22:10
 5/11 anonim ***** válasza:

de erre vonatkozott, titokban akarsz magadnak számlázni, ergo hamis számlát akarsz írni az mi ha nem az ?


Azért is mondtam, megoldható, de bátornak kell hozzá lenni. És nem javallott.

2020. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Attól még adózok, a saját eladásaim után, ezért nem logikus a #3as hozzászólásod.


De a NAV miért ne fogadná el? Ők nem tudhatják, hogy az offshore mögött is én vagyok, és annyit látnak, hogy én számlásan vásárolom a termékeket

2020. ápr. 25. 22:35
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem hamis számla, mert tényleg kifizetem az offshore cégnek a pénzt
2020. ápr. 25. 22:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyoztel.
2020. ápr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát, ezzel sokra mentem....
2020. ápr. 26. 08:27
 10/11 (:Puszedli :) válasza:
Én egy jegyzőt kérdeznék meg. Vagy a navhoz bemennék egy kérdéssel. Ha megkérdezed senki nem harapja le a fejed
2020. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!