Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fotózhatok pénzért fotós...

Fotózhatok pénzért fotós végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Külföldön nagy divat, hogy a hobbyfotósok üzletről üzletre járnak(kávézó, fodrászat autókereskedés stb.) gyors munka reményében. Az érdekelne ez Magyarországon mennyire lehetséges? Vagy esetleg mi a minimum követelmény, hogy ilyen tudjak csinálni?

2020. máj. 16. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

NEM!


[link]


Legalább rákeresni tudjál már, így 2020-ban!

2020. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

menj el a kormányhivatalba és kérdezd meg mit vegyél fel!

én is kértem már így tanácsot, mert a könyvelő anno valami olyat vett fel, ami nem is fedi a tevékenységemet, meg felvett nekem olyanokat, amik mérnöki kamarai tagsági kötelezettséggel, kereskedelmi kamarai tagsági kötelezettséggel, meg olyan mérnöki diplomával végezhetőek, ami nekem nincs.


az ügyintéző talált helyettük mást ill. amikor a design-t akartam felvenni, akkor is megkereste nekem azt a tevékenységi kört, amihez nem kell végzettségigazolás

2020. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
amúgy a tevékenység számát nem kötelező ráírni a számlára
2020. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy vállalkozással nem lehetne ezt megoldani? A fotós okj-k kb egyenlőek a nullával képzés terén.
2020. máj. 17. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:

4.-re.


Nem. És az OKJ-nál nem a tudást kérik a NAV-nál, hanem a papírt.

2020. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz fotós vállalkozást indítani szakirányú fotós végzettség (OKJ) nélkül, mert a hivatalok nem adnak ki neked tevékenységi kört, ami alapján a számlát kiállítod. 10 éve "hobby-fotózom", de elkezdtek jönni felkérések, most én is az OKJ-t nyomom, hogy a már meglévő vállalkozásom fotózásról is tudjon számlát kiállítani. A tanfolyam egyébként sz*rt nem ér, egy felháborító inzultus (sajnos tényleg igaz), de a papír miatt végig kell csinálnom.
2020. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Utolsó, tudnál ajánlani szakirodalmat, vagy oldalakat vagy bármit, ahol ténylegesen meg lehet tanulni fotózni? Nagyon érdekelne a téma, és gondolkoztam egy tanfolyamon pont emiatt, de ha azt mondod, hogy nem ér semmit, akkor elsősorban nem efelé indulnék el.
2020. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. máj. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!