Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha Irodaépületben van a...

Ha Irodaépületben van a székhelyszolgáltató irodám, akkor a cégtáblákat hova kell kihelyezni? Utcafrontra, vagy elég a recepcióra? És ha van 300 cégem?

Figyelt kérdés
2020. máj. 18. 22:11
A kérdező szavazást indított:
Vállalkozás, Székhelyszolgáltató,
Üzlet, Business
2 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre ugyanúgy nincs konkrét szabályozás, mint a cégtáblán szereplő adatok körére vagy a tábla anyagára. A lényeg, hogy a cég jól beazonosítható legyen a székhelyen, esetleges hivatalos irat kézbesítése setén megtalálható legyen, plusz ellenőrzéskor is.
2020. máj. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2020. máj. 19. 07:38
 3/10 A kérdező kommentje:

És milyen feltételeknek kell még megfelelnem, hogy székhelyszolgáltó céget csináljak?

Bérelhetek, irodát és bejelenthetem oda a céget?

2020. máj. 22. 17:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát nem, azért ez nem ilyen egyszerű. Erre ügyvéd nélkül esélyed sincsen.
2020. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban nem akartam újabb kérdést kiírni vagy mégis? Azt szeretném kérdezni, ha egy cégnek nincs kint utcafronton a cégtáblája a csengön sincs kint a neve, a cégnek írt levél visszapattan, akkor hol lehet panaszt tenni. A NAV vagy a Cégbíróság az illetékes szerv?


A cég működik, a cégnyilvántartásban megadott címről visszajött a levél.

2021. máj. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából a NAV és cégbíróság felé is lehet jelezni, aztán majd leboxolják, hogy ki intézkedik (ha egyáltalán fog valamelyik). Küldj nekik epapírt.
2021. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az eMail nem elegendő. Postai úton is el kell küldeni a bejelentést különben hozzá sem nyúlnak.


Ezért kérdeztem, hogy kinek kell küldeni?

2021. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is e-mailt írtam, hanem epapírt. Az hivatalos, kaüvel van hitelesítve, kötelesek reagálni rá.

[link]

2021. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs ügyfélkapum.
2021. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csináltass egyet, az élet számos területén megkönnyíti az életedet.

De ha nagyon nem akarsz, akkor küldj tértivevényes levelet a NAV-nak és/vagy a cégbíróságnak.

2021. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!