Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás indítása...

Egyéni vállalkozás indítása magyarországon lehetséges-e ha egy 3. országban van az állandó lakhelyem?

Figyelt kérdés
Üdv. Szeretnék Magyarországon egyéni vállalkozást indítani (katás), kettős állampolgársággal rendelkezem, Magyar és Szerb, ideiglenes lakcímem Magyarországon van, rendelkezem Taj és adószámmal is viszont az állandó lakcímem Szerbiában van és itt is élek jelenleg, kérdésem az lenne, hogy így ez megvalósítható-e? Előre is köszönöm

2020. jún. 8. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen működik így is a vállalkozás alapítása.
2020. jún. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Viszont azt olvastam, hogy kell állandó lakcím Magyarországon, ami székhely lesz és azt a címet tudom megadni, nem elegendő a tartózkodási?
2020. jún. 8. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Székhelynek bármilyen címet meg lehet adni, nem kötelező az állandó lakcímet. Viszont ha nem a te tulajdonod a székhely, akkor kell írni egy székhelyhasználati hozzájárulást.

Legvégső esetben székhelyszolgáltató.

2020. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem sem az állandó lakcímem a székhelyem
2020. jún. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az még lemaradt, hogy akkor is indíthatom ha itt (Szerbiában) munkaviszonyban vagyok? Üdv
2020. jún. 8. 20:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet két országban biztosítási jogviszonyod egyszerre.
2020. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!