Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » RC modell webshop nyitásának...

RC modell webshop nyitásának lenne értelme?

Figyelt kérdés

Első körben talán drónok lennének kaphatóak, de érdekel az egész RC világ. Első körben miképpen célszerű kezdeni? csak webshop vagy egyből bolt is? A boltnak is vannak előnyei, de szerintem manapság ezt már ki kell egészíteni webshoppal, tehát csak bolt nem jó megoldás.

Vannak mo-n is modellwebshopok, de feltűnt néhány hiányosság, amit szerintem be lehetne tölteni.



2020. jún. 10. 01:05
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
egyéb, kifejtem kommentben...
13 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
aki azt válaszolja, hogy "nem", az is indokolja meg választását.
2020. jún. 10. 01:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! 44 éve modellezek, a modellezés sok ágát kipróbáltam már, de főleg repülő modellekkel foglalkozom.

Az évek alatt sok mindent átéltem a modellezés terén.

Magyarországon a modellboltok fénykorát én a kilencvenes évek végétől a kétezres évek elejéig tenném.

Ahogy beköszöntött a 2008-as évi válság, nagyon sok modellbolt is tönkre ment.

Emellett a kínai üzletek az internet jóvoltából nagyon előre törtek. Az ő áraikkal versenyezni pedig nagyon komoly kihívás.

Ehhez jön még ráadásul, pont a drónok miatt két éve bevezetett magyarországi, teljesen átgondolatlan, és idióta törvényi szabályozás.

Ez pont azt tiltja, ami drónok értelme, a levegőből történő fénykép, vagy film készítést. Illetve nem tiltja konkrétan, hanem annyira ellehetetleníti ezt, hogy értelmét veszti az egész.

Sok tájékozatlan ember vesz drónt, és röpköd vele, kockáztatva a büntetést, és a többszázezres technika elkobzását.


A saját véleményem szerint, ha volna erre a bolt nyitásra megfelelő alaptőkém, inkább másba fektetném be a pénzemet, mert jelen pillanatban bizonytalannak látom egy ilyen üzletbe befektetett pénz megtérülésének a lehetőségét.

2020. jún. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

A második vagyok.


Bocsánat, én nyomtam nemet, csak miközben írtam az indoklást, akkor kommenteltél.

2020. jún. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Kínából ingyen postával megkapom feleannyiért vagy olcsóbban ugyanazt a terméket. Akkora választék van aliexpressen, amekkora készletet nem tudsz tartani, és ha abból indulsz ki, hogy aki modellezik, annak úgyis van felhalmozva saját készlete, baromira ritka lesz az olyan, akinek azonnal kell az alkatrész, és hajlandó neked érte dupla árat fizetni.
2020. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, szűk a piac, nagyon a verseny a keleti piaccal. De előttem #2 jól leírta.
2020. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#1

köszi a részletes választ


#4

"baromira ritka lesz az olyan, akinek azonnal kell az alkatrész, és hajlandó neked érte dupla árat fizetni."

Ezt tudom. De itt jön a lényeg, ha én nemsokkal többért tudnám adni, mint ami kínában is van, akkor majdhogynem értelmét vesztené onnan rendelni. Már ami van nálam készleten. És az olyan termékeket, amik népszerűbbek, azok lennének nálam az elején. Aztán később esetleg más is. Az olyan fogyóeszközök, mint pl. a propeller, azokból is lenne nagyobb készlet. Mondjuk egyelőre inkább csak a repülő és drón modellekben vagyok jártas, de a többi is érdekel és biztosan nem nehezebb kiismerni.


"Nem éri meg, szűk a piac, nagyon a verseny a keleti piaccal."

Szűk a piac, azt tudom. De biztosan nem szűkebb mint mondjuk 20 éve. Bár erről a #2. kommentelő tudna biztosat mondani.

Lehet ezt a hobbit is népszerűsíteni, bár mondjuk a drónozást nembiztos, hogy jó ötlet. De mondjuk rc autót meg hasonlókat miért ne, azzal senki nem árt senkinek. Ellenben ugye a felelőtlen drón reptetés már okozhat problémát.

"nagy a verseny a keleti piaccal" - na itt van a lényeg, én nem akarok velük versenyezni, hanem azokat akarom árusítani. Meg még van 1-2 forrás, amik eu-n belül vannak, mert pl. tudok 2 lengyel gyártót is. Egyik akukkal foglalkozik, igaz tapasztalatom nincs velük, de állítólag elég jók, csak még nem annyira ismertek. De tudok magyar drónvázgyártót, aki egyedi megrendelésket készít, namármost nagytételben is biztosan szívesen gyártana.


A koncepció az, ha annyira letudnám vinni az árakat, hogy mondjuk egy 5e-ft-os cucc mondjuk max. 6e lenne, az mégsem olyan sok. Vagy egy 30ezres táv nem 60 lenne, mint itthon tényleg, hanem mondjuk 40. Ezt még kitalálnám, de a lényeg, hogy a kínai árakkal tudjak versenyezni. Szerintem hülyeség, hogy nem lehet, persze ehhez a kínai árukat kell nekem is adni, nem lehet pl. német vagy hasonló premium cuccokat árusítani. És legfontosabb, hogy nem sokkal drágábban mint kínából.

Én pl. biztos itthon vennék, ha mondjuk egy flight controller mondjuk nem lenne tényleg 1,5 vagy 2x annyi mint kínában. Pl. egy 10e ft-os flight controllert biztosan megvennék 12e-ért itthon, mert hamar meg jön és ráadásul még mindig vannak, akik nem mernek kínából rendelni. Amúgy valószínűleg még az itthoni magas árakat is kifizetik egyesek, hisz még léteznek itthon rc üzletek. Igaz van ami bezárt, én is tudok ilyent.

Aztán az olyan fogyóeszközök, mint pl. freestyle drónokon a propeller, abból is lehet betárazni, már csak azért is mert nem drága.


Egy másik terv, hogy csak néhány gyártónak lennék az itthoni viszonteladója. Van több márka is, ami jó minőséget képviselnek, de itthon nem kaphatóak, vagy csak elvétve. Ha megkapnám az "official distributor" címet, bár erről még nem érdeklődtem náluk, de ha igen, akkor idővel akár a szomszédos országokból is jönnének megrendelések. Van olyan gyártó ami az ilyen boltokat feltünteti a honlapján. És több konkrét márkát is tudok, ami a környező országokban nincsenek hivatalosan, max messzebb (pl. anglia).


Egyedül a kínából behozatalnak kell utánanéznem, kiszámolnom. Ha a számok stimmelnek, már csak a vevőkört kéne bevonzani. Ez a nehezebb. Erre is van 1-2 tervem, bár azok nembiztos, hogy jól működnének.

A boltot meg már teljesen kizártam, mert annak végképp nem lenne értelme. Max később amolyan személyes átvételre vagy megtekintéshez. Ebből a tekintetből mondjuk nem lenne rossz, ha a házunkban lehetne mondjuk a garázsban kialakítani, akkor nem is lenne drága, lényegében ingyen lenne. Bár ennek feltételeiről még nem olvastam. Amúgy tudok ilyenről is, aki a családi házának egyik használaton kívüli (lerekesztett) helységében alakított ki fagyizót.

2020. jún. 12. 13:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj az ötleteddel, hogy bődületes összeg állna készletben, aminek jó része valószínűleg soha nem fog elkelni.


Túl rövid a termék életciklus


A viszonteladó jó ötlet. De globalizáció van, ez is kisebb érték már, ha neked is be kell rendelni a nagykerből, amit más is megtehet egy webshop-on keresztül.


Szerintem inkább ott lehetne megfogni a dolgot, ha lenne szerviz ("Márkafüggetlen") és igen erős technical support. De ahhoz meg nagyon kell érteni szerintem.


#5

2020. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!