Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Éttermet szeretnék nyitni...

Éttermet szeretnék nyitni ahhoz nekem is kell végzettség vagy elég ha az alkalmazottnak van?

Figyelt kérdés
Esetleg ha vki jártas ebben a témában akkor megtenné nekem h bővebben is leírná az ehez szükséges dolgokat,hol kell elkezdeni szóval mindent.és kb mennyi ennek a költsége...Köszönöm a válaszokat
2010. aug. 1. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Én pár éve nyitottam egy kávézót, azóta már 3 kis kávézóm van és egy szórakozóhely. A legelső amit tenni kell, hogy kiváltod a vállalkozói engedélyt. ( ha gondolod alapíthatsz Bt-t vagy KFT-t. Mivel vendéglátó egység, engedélyek kellenek ÁNTSZ, helyi önkormányzat.Keress meg egykét céget, akik kávégépet, sörcsapot egyebeket tesznek ki hozzád ( Crown Cool, Daimlercoffe pl )


Tőke az kell hozzá, de én az első kávézóm nyitásakor egy teljesen felszerelt ( kiadó ) üzlet helyiséget béreltem ki. Ott a havi bérleti díjban minden fontos eszköz benne volt. Csocsó, billiárd asztal LCD tv, sör csap na meg bútorok hűtők ..egyszóval olyan berendezések amik növelhetik a vendégkört. Ha nem akarsz első körben sokat költeni, gondolom így van, akkor berendezett helyiséget bérelj ki, így sok felesleges költséget úszol meg. Nyitás előtt jól néz meg hol nyitsz, vagyis hol helyezkedik el a helyiség. Szerződj le egy-egy ismert sör és üdítőital gyártóval hogy csak az ő termékeidet forgalmazd. Energiaital forgalmazóval sem árt..


Ha érdekel még valami, szívesen válaszolok rá!

2010. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

engem érdekel :)

láttam a kérdést én is hasonlót akartam kérdezni. az mind hasznos amit írtál de a kérdésre nem adja meg a választ. tehét én is szeretnék vendéglátást de nekem sincs végzettségem... az ugy megoldható?

és a kezdésnél az engedélyek mennyibe vannak? köszi

2010. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
huh ez a téma engem is érdekelne :)
2010. aug. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elég, ha az alkalmazottadnak van végzettsége.

Most már egyablakos ügyintézés van: beadod az önkormányzatnál a papírjaidat, és ők intézik a szükséges engedélyeztetéseket. Neked "csak" fizetned kell ezeknek a díját.

A helyiség tulajdonjogát a kérelem benyújtásakor igazolnod kell (saját tulajdont tulajdoni lappal, bérleményt bérleti szerződéssel)

A kérelem beadásakor nem kell még megfelelő szakképzettségű alkalmazottadnak lennie, csak a működéskor kell.

2010. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
első!!! hogyan vehetnénk fel veled a kapcsolatot?
2010. aug. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
huu nagyon sokat segítettél.pusszantás érte...
2010. aug. 2. 11:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Első kommentes voltam!


Persze, nem kell hozzá végzettség, miért kéne?


Anno én is egy ötletből indultam ki, és én és egy haverom vittük a boltot, azóta eltelt 4 év, és ma már 40 embernek adunk munkát, nyári szezonban pedig ez kb 90 fő.


Ha valakit érdekel ezzel kapcsolatban valami, privátban tudok rá válaszolni, de a piszkos anyagi dolgok nem ide valók!


Köszi!

2010. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!