Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek Bács-Kiskun...

Arsen kérdése:

Szerintetek Bács-Kiskun megyében életképes lenne-e egy képregénybolt??

Figyelt kérdés

Jöhetnek a vélemények.

Pacsi



2020. júl. 18. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. júl. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem, még Kecskemét belvárosában,sem a malomban egy nagyon picike kis üzlethelységben sem. De konkurenciád az nem lenne, valószínűleg nem véletlenül.
2020. júl. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha más dolgokat is árulsz mellette, de az se garancia az életképességre.
2020. júl. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még a 90-es években talán, de most...


Nem.

2020. júl. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csak Bács-Kiskun megyében nem lenne életképes, hanem máshol sem. Ahogy a 3-as is mondta, talán ha más dolgokat is árulsz mellette, de csak a képregényekből tuti nem fogsz tudni fennmaradni.
2020. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lassan semmilyen "speciális" kisbolt sem lesz életképes, mert mindent neten vesznek az emberek.
2020. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Maximum a megyeszékhelyen lenne értelme ilyet nyitni, de nem hiszem, hogy hosszabb távon életképes lenne. Egyedül Budapesten van még ilyennek értelme, bár ott már van 1-2.

Nálunk Szegeden volt anno egy Csillagvégi sci-fi fantasy bolt, az ilyen kaland-játék könyveket is árult, kártyákat és mellette képregényeket...5-6 évet húzott ki, de angol nyelvű képregényeket árult csak, s azt is kb. 2-3 évig.


Volt egy cipőbolt :), ahol képregényeket is árultak, de az is hamar bezárt. Se a cipők, se a képregények nem fogytak.

Teljes áron árulták a képregényeket, de ki az, aki annyiért vesz már?

[link]


Alapból már olyan raktár-készletet kell fenntartanod, amit gyorsan kell pörgetned. Na most, teljesen áron ma már szinte senki nem vesz semmit sem, mert online webshopokból 20-30%-kal, időnként 60-70%-kal olcsóbban is árulják a magyar kiadók a termékeiket. Én már megbántam, hogy a Szukits Star Wars köteteit megvettem, mert ma hozzád vágják kb. féláron őket, de ugyanez igaz a Marvel, Dc-sorozatra is, ami az újságárusoknál is fut.

Én tavaly kezdtem el felszámolni az angol nyelvű, amerikai, képregény-gyűjteményemet (Superman, Batman, Zöld Lámpás, Zöld Íjász, X-men, Pókember és egyebek), de nagyon kicsi rá a kereslet. Olyan sok a magyar megjelenés, hogy egyszerűen a külföldi kiadásokat már nem veszik nagyon az emberek.

Tehát külföldi képregényeket se lehet nagyon eladni. Ha te boltban árulnád, hivatalosan, mire ideér Amerikából (mert onnan rendelnéd gondolom az utánpótlást), ráteszed a haszonkulcsod, leadózól belőle, semmid sem marad.

Na meg ma már a fiatalok bármikor, bármit megrendelnek külföldről, angolul tud a többség. Hogy egy közvetítőnek fizessenek még +-ba az kizárt.

A magyar képregények esetén meg meg kell állapodnod a kiadókkal, hogy bizományba átveszel valamit tőlük, de ott se lesz sok hasznod.

Figurákat árulni megint lutri...az, hogy épp olyat keresnek, amid készleten van, amikor abból is dömping van, elég kicsi az esély.

Én is gondolkoztam már bolt-nyitáson, de nem lehet belőle megélni.


Venni kell egy helyiséget, ami nem valahol a város szélén van (alapból be kell ruháznod, ami több millió). Kialakítani a boltot, megint bazi sok pénzt...

Ha bérelsz, inged-gatyád rámegy minden hónapban a dologra.

Akkor fizetned kell a számlákat, munkaerőt, ÁFA, adók stb.

És akkor még arról nem is szóltam, hogy kell egy bazi nagy készletednek lennie, ami mindig frissül, tehát költened kell állandóan a pénzt új termékekre, amit eladhatsz...hogy folyamatosan visszajöjjenek a vevők.

Ugyanazokat a képregényeket nem árulhatod 10 évig...

2020. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!