Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért ilyen drága a varráshoz...

Miért ilyen drága a varráshoz a méteráru/textília?

Figyelt kérdés
Elkezdtem varrni hobbiból. Nagyon sok ötletem lenne, de egyszerűen képtelenség finanszírozni az anyagot hozzá. A méteráru olyan drága, hogy megdöbbenek, amikor látom. A szép, mintás anyagok, amelyekre kereslet lenne, azoknak 2000-3000 Ft feletti sokszor a métere. Őszintén kérdezem tőletek, hogy csak én találom brutál drágának, vagy ti is így látjátok? Miért ilyen drága a textília és akik varrnak eladásra, honnan szerzik be?

2020. júl. 28. 14:55
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is nagyon drága.
Én nem tartom drágának.
13 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is nagyon drága, ráadásul a kínálat igen gyér, mivel a készítők felvásárolják az eladható darabokat. Ha javítani, bővíteni, vagy átalakítani szeretnék, és ahhoz venni anyagot, szinte lehetetlen találni hozzá megfelelőt, amivel kombinálhatnám. Mondjuk én vidéken élek, lehet, hogy a főváros ilyen szempontból más.


Anyukám varrónő volt, iszonyú mennyiségű méterárunk maradt a múltból, abból élek. Egy biztos, ezek a minták, minőségek nem jönnek szembe ma már az utcán. Nem gyerekmintás pamut anyagot például nem is lehet kapni. Régen majd belefulladtunk annyi volt.


Egyéb esetben úgy oldom meg, hogy turkálóban keresek nekem tetsző mintájú és anyagú ruhát, és ha jó nagy méretű van belőle, akkor azt "óccson" megveszem, és átalakítom. Nagyból kisebbet, vagy mást... :)

2020. júl. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!