Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gépgyártásból az építőiparba?

Gépgyártásból az építőiparba?

Figyelt kérdés
Történet röviden annyi, hogy lassan 7.éve melózok cnc gépbeállítóként/programozóként, egy nagyobb multi cégnél. Azt vettem észre, hogy alkalmazottként nagyon nehéz előre jutni pedig az évek során folyamatosan képeztem magam több az iparághoz kapcsolódó szakmát is letettem a technikusi végzetségem mellé(nc, cnc gépkezelő, Cad-Cam informatikus, emelőgépkezelő: Daru, emelőgépkezelő: Targonca). Viszont az egyik barátommal azt beszéltük szívesen csinálnánk egy saját vállalkozást az építő iparban. Első lépésben úgy szeretnénk, hogy kitanulnánk 3-3 szakmát (tudom, hogy egy szakma megfelelő ismeretéhez idő es rutin szükséges) maradjunk annyiban, hogy első lépésben elvégzünk 3-3 sulit. Én: festő, burkoló,víz-gáz ő pedig villany, kőműves,ablakos. Az érdekelne inkább, hogy aki egyéni vállalkozóként dolgozik az építő iparban hogyan látja most a helyzetet az iparágban ill. kinek mennyire volt nehéz v. könnyű elkezdeni. Esetleg ha nem titok szakma buktatóit, ha megosztaná nagyon megköszönném.

2020. aug. 5. 17:56
A kérdező szavazást indított:
Kőműves
Festő
Villanyszerelő
Burkoló
Építőipar
Ablakos
Vízszerelő
Gázszerelő
6 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Legyen egy szakma, de azt mesteri szinten csináld. Kóklerekből van elég. Egy szakmát is kitanulni, rutint szerezni nem 2-3 év. Főleg a villanyszerelőnél, ahol évente vizsgák vannak. (Felülvizsgálatok, szabályok miatt.)
2020. aug. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%
1-1 szakmat tanuljatok ki. Ez is eltarthat par evig, aztan rutint kell szerezni benne hogy onalloan tudjatok dolgozni.
2020. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!