Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA egyéni vállalkozóként...

KATA egyéni vállalkozóként tanácsadó?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, vállalkozási és bérügyintéző végzettségem van és most vagyok másod éves pszichológus hallgató.

Szerettem volna mindig is a magam ura lenni így 2 éve diákmunka mellett elkezdtem felépiteni a saját kis "vállalkozásomat" nem annak indult csak egy hobbynak hiszen nagyon szeretek írni és fotózni is. Nem tudom minek nevezzem magam... Talán életvezetesi tanácsadó a megfelelő szó.Csak elgezdtem egy blogot írni mindenféle témában és utána az írásaimat és idézeteimet megosztottam egy saját instagram oldalon. Az elején csak páran olvasták aztán egyre többben jöttek . Mikor 1-1 olyan dologról írtam sokan rám írták, tanácsot kértek persze nem kértem ezért pénzt, de volt sok olyan ember akinek bejött a tanácsom legyen az anyagi téren vagy szerelmi élet stb és megakarták hálálni (sokszor küldtek ajándékot, a legtöbben kisebb nagyobb összeget is tettek a csomagba). Aztán most arra gondoltam hivatalosan szeretném ezt folytatni. Online és személyesen is szeretnék tanacsadásokat, önfejlesztéseket tartani. Azért gondoltam a KATA ev-re mivel diák vagyok ezért 25 ezer lenne csupán havonta és évi 12 millióig áfamentes.

Szerintetek?



2020. aug. 20. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van rá kereslet, akkor működőképes lehet.
2020. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ehhez azonban szükség van valami szakirányú képzettségre is szerintem. Tehát nem hiszem, hogy random emberek mindenféle végzettség nélkül tanácsokat osztogathatnak pénzért papír nélkül. Erről érdeklődj a leendő székhelyed szerinti város adóosztályán. Nálunk a vállalkozó bejelentkezése után kb 1 hónapon belül bekérik a végzettséget igazoló dokumentumot illetve, hogy milyen jogon használod a székhelyed. Pszicho diploma után azt mondom az le fedezi, de így passzolom.
2020. aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig az ilyen általános tanácsadáshoz nem kell végzettség sajnos, boldog boldogtalan lehet tanácsadó.
2020. aug. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy nem kell hozzá végzettség.
2020. aug. 21. 10:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Üdv ! Picit akkor számolgassunk.


Ha mondjuk Januártól vállalkozó vagy akkor az éves Kata : 300 000

Kamarai díj : 5000 forint

Helyi iparűzési adó az önkormányzatnál vagy évi 50 000 vagy a bevételed 2%-a ez utobbi esetében a költségek levonhatók. Tegyük fel az 50 000 forintosat választod.

Én a helyedben elmennék egy adó tanácsadóhoz és kérnék egy konzultációt 15-20 000 legyen 20 000.

Ha nem magadnak könyvelsz a könyvelő mondjuk havi 5000 kb 60 000 de ezt most nem számolom.

Szóval 355 000 forintnál tartunk. Az havi 29 583 forint, ha van bevételed, ha nincs. Tehát nem 25 000 (az csak a Nav felé annyi) és ezért fontos a tervezés.


Először is amit tudnod kell, hogy így suli mellett, hány ügyfelet tudsz vállalni, nekik mennyiért tudod eladni a szolgáltatásodat. Tudnod kell azt is, hogy mennyi ügyfélre van szükséged ahhoz, hogy csak a költségeid kitermeld és nem csak azt amit én most számoltam, hanem ha kell üzemanyag, internet költség, villanyszámla, stb,stb. Lehet hogy ezeket eddig is fizetted, de most az a cél, hogy a vállalkozás kitermelje a költségeit és azt az összeget amit meg szeretnél keresni.

Tudnod kell azt is hogy mekkora az az összeg amit meg szeretnél keresni és hogy egyáltalán, tudsz annyi ügyfélnek szolgáltatni vagy el tudod-e adni azt az árat ammenyiből ez az összeg kijön.


Tehát egy vállalkozáshoz, el kell végezned egy olyan pénzügyi, üzleti és marketing tervezést, ami önmagában meg tudja válaszolni egy csomó kérdésedet.


Nyilván ezek a tervek aztán távolról sem fogják súrolni a valóságot, arra azonban jók, hogy azonnal lásd például ha nem tudsz annyi ügyfelet kiszolgálni, hogy megérje vagy éppen azt hogy olyan áron kellene dolgoznod, amit jelenleg nem tudsz eladni. Eleve azért tud látszódni hogy egy pézügyi és üzleti terv mennyire tud működni.

A marketing terv pedig vagy marketing stratégia arra való, hogy tud, hogy honnan és hogyan lesz adott számú ügyfeled és azok miért is fogják nálad elkölteni azt az összeget amit korábban kiszámoltál. Az hogy tudod, hogyan pozicionálsz a célcsoportodra, azokra akiknek olyan értéket tudsz adni amit meg is tudnak fizetni.


Az olyan apróságokról még nem beszéltem, hogy konkurencia kutatás, piac vagy a marketingnél például kulcsszó kutatás és hogy nyilván ezeknek is van egy költsége, ha mást nem az idődből.

Nagyon fontos a forrás amiből tájékozódsz. Itt a GYK oldalon, nem tudhatod, hogy én például nem egy 17 éves Vér Pistike vagyok, aki számtech órán unatkozik és arról ír neked amit valahol olvasott. A vállalkozásodról van szó, az életedről, ez egy nagyon komoly döntés, egyéni vállalkozóként vagy egy BT beltagjaként például a teljes vagyonoddal felelsz.

2020. aug. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!