Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni kőműves vállalkozást...

Egyéni kőműves vállalkozást szeretnék indítani...?

Figyelt kérdés

Kőműves vállalkozást szeretnék indítani, de előtte felvilágosítást szeretnék kérni (segítséget) mivel kell kezdjem, hogyan kezdjem, mik a feltételek, és hogyan induljak neki? olyanról is tudni szeretnék, hogy hogyan működik az anyag vásárlás ki veszi, hogyan veszi, miért? ár listák? Mire kell figyelnem ,tehát minden szeretnék tudni:) milyen autót vegyek? szerszámok...stb köszönöm! :)

20f



2020. aug. 27. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Van végzettséged, esetleg mestervizsgád?
2020. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kőműves és hidegburkoló szakmát elvégeztem, igen.
2020. aug. 27. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Először menj el alkalmazottként tapasztalatot szerezni.

Olcsóbb lesz.

2020. aug. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van 2,5 éves tapasztalatom.
2020. aug. 27. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Vállalkozás kell, első sorban egyéni vállalkozás szerintem. Adózási mód az egyéb jogviszonyaidtól függően. Ebben a részében egy könyvelő kolléga a pontos adatok ismeretében fel fog tudni világosítani és meg tudjátok alapítani a vállalkozást. Ehhez választotok majd megfelelő tevékenységi köröket, székhelyet, adózási módot, áfabesorolást, stb.

Az anyag nagyban függ attól, hogy hová mész dolgozni. Ha jóskapistához mész ki csak apróbb javításokra, akkor te intézed általában az anyagot (sok helyen szakiként kedvezményt kaphatsz). Nagy építkezésnél, ahol mondjuk alvállalkozó vagy, ott a kivitelező intézi az anyagot.

A szerszámokat szakiként neked kell ismerned. Autót meg valami használt dobozosat érdemes talán, vagy egy kombit. Nyilván nem mindegy, hogy betonkeverőt kell-e magaddal vinned vagy nem.

2020. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. aug. 28. 05:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is egyéni vállalkozó kőműves vagyok, de én abba hagyom jövőre. Mármint az ev-t. Jövőre úgy is megölik a katát. Jön a 3 milliós határ. Idén is volt egy cég, akinek 5,6 milliós 2 db társasházi vakolást csináltam. Nos ezek a munkák megszűnnek jövőre. Júl. 1-től kötelező az online számlázás, 2 hónap alatt is már egy csomó problémát szült. Ráadásul volt nemrég egy navos vizsgálat nálam, mindenen kötekedtek, meg is bírságoltak mert a bevételi nyilvántartómon egy számlasorszámot elgépeltem. Azért is meg akartam bírságolni mert a szerszámaimról nem kértem számlát, de mondtam minek kérjek mikor nem tudom elszámolni, de pedig kellett volna. Aztán megúsztam azt egy figyelmeztetéssel. Meg nem csak a katát kell fizetni, ott van az iparűzési adó, kötelező kamarai tagsági díj.
2020. aug. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, meg gondolandó az biztos.
2020. aug. 28. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!