Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha feltöltök a macskámról...

Ha feltöltök a macskámról YouTubera 1-2-3 db videót, amit több millióan megnéznek, akkor azt monetizálhatom?

Figyelt kérdés

Egyrészt az érdekelne, hogy a YouTube ezt egyáltalán lehetővé teszi e, tegyük fel, hogy a kellő (1000) feliratkozó és nézettségi idő is rendelkezésre áll... Az ilyen típusú tartalom monetizálható e egyáltalán, ettől függetlenül?


Másrészt az érdekelne, hogy mivel nyílván nem partnercégnél lennék, csak adsense lenne bekapcsolva.


Így, ha csak néhány videóról van szó, melyeknek azonban nem elhanyagolható a nézettségük, hogy működik a bevétel utáni adózás?

Elve adózott összeget utal a Google?

Gondolom nem kell hozzá vállalkozni és mondjuk katázni...



2020. szept. 3. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsétlen macska...
2020. szept. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért?
2020. szept. 4. 15:57
 3/7 A kérdező kommentje:

Arra gondolsz, hogy sérülnek a “személyiség jogai”, vagy mi az isten?

Orijennel etetek, folyamatosan oltva van, nem mehet ki az utcára, mint Magyarországon általában mindenkinél, évente nézetek vérképet és ami a legfontosabb, nem kivágom a kertbe “mert ott érzi jól magát”, hanem napi több órát fárasztó, szellemileg is mert nagyon okos...

2020. szept. 4. 16:01
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem azért töltöttem fel róla eslőnek videót, hogy “nyerészkedjek” belőle, ez teljesen mellékes és nem is ez a lényeg.

Csupán ha van arra lehetőség, hogy pénzt is lássak a videókból, nyílván élnék vele...

Egyébként volt egy videó, az első amit feltöltöttem róla, 1.2 millióan látták, de inkább töröltem, mert nekem nem tetszett.

De gondolom azt is monetizálhattam volna, de engem ennyire csak a pénz érdekel.

2020. szept. 4. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a csatornának megvan az 1000 feliratkozoja, valamint a 4000 órányi megtekintés, és bekerultel a partner programba, minden gond nélkül monetizalhatod.

A gyakorlatban már nehezebb nezettseget generálni, mondom ezt úgy hogy van csatornam.

2020. szept. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem válaszoltam mindenre.


Adózni te fogsz, nem a Google.

Ennél mikéntje pedig már fugg az ebből származó beveteledtol.

2020. szept. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az állatoknak nincsenek személyiségi jogai, csak embereknek. az állatoknál az állatkínzás büntetendő, illetve a jó ízlés betartása ajánlott, egyébként nyugodtan posztolhatsz róla videót. a közönség meg majd eldönti, hogy mennyire kíváncsi rá.


a partner cég úgy tudom, hogy nem technikai szinten befolyásolja a bevételszerzést, azt a YouTube partnercég nélkül is be tudja kapcsolni, ha a csatornád megfelel a kritériumaiknak.

a patrtner cég csak azért érdekes, mert ők hatékonyabban tudnak kommunikálni a YouTube-al, meg eredményesebbek lehetnek a szponzorok felkutatásában és neked is tudnak akár segíteni benne, hogy mit hogyan érdemes csinálnod.


a törvények szerint minden bevételed be kell vallani az adóhivatalnak és adóznod kell utána. hogy ezt milyen formában, magán személyként, vagy valamilyen vállalkozási formában teszed, azt könyvelővel érdemes egyeztetned. amíg még a nagyságrendet sem ismered, hogy mennyit fogsz majd keresni vele, addig valószínűleg nem érdemes erre semmilyen vállalkozást indítanod, hanem inkább magán személyként beleírhatod a bevételt a bevallásodba és annak megfelelően adózhatsz utána. ha egy bizonyos szintet már elér a bevétel, akkor érdemes csak válalkozási formát keresni hozzá.

ha egyéni vállalkozásban fogod majd csinálni, akkor érdemes a könyvelővel azt is megnézni, hogy mik a lehetőségeid végzettség szempontjából, mert egy ideje ezzel is szertek szórakozni:

[link]

2020. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!