Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van értelme olyan "vállalkozás...

Van értelme olyan "vállalkozásnak" ami évente csak 700e ft-ot hoz? (többi lent)

Figyelt kérdés

A költségek mondjuk 200e ft-nál megállnak, így a tiszta jövedelem 500e Ft lenne.

Értelemszerűen e mellett más jövedelem is lenne, ez csak amolyan kiegészítésként.

A vállalkozás vagy akármilyen formában is lenne a dolog, nem igényel sok teendőt, heti max 1 nap...

Van aki szerint ez így teljesen értelmetlen.

Szerintem ha nincs sok feladat vele, akkor jó dolog 200e-ből egy év alatt 700e-t csinálni...



2020. szept. 11. 01:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Ez a tiszta haszon adózás után?
2020. szept. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

Egy KATA egyéni vállalkozás évente 600 000 adó + 50 000 vagy kétszázalék iparűzési adó évente, kamarai rabló díj 5 000. Ez 655 000 forint. Mellék állásban 355 000, mert ott a KATA csak 25 000 havonta.


Tehát nem éri meg, ahogyan pénzügyi tervezés nélkül semmilyen vállalkozás nem éri meg.

2020. szept. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Egyébként ha fusinak hívod, meg alkalmi munkának, akkor más a helyzet. Itt viszont ahogy elnézem valamibe bele kell tolni 200 000 forintot, amivel még ha jól értem évi 52 nap melód is van. Ennél lényegesen többet keresel, ha kb het 1-1 napra elmész valahová segédmunkásnak, például építkezésre maltert hordani. Ha már idézőjeles dolgokban gondolkodsz. Nézd, a kérdésben szereplő feladathoz szükséges idő, az életed egy-egy szelete, szerintem használd bölcsen.
2020. szept. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem csak kata létezik ám, mint adózási mód. Ilyen kis összegnél pedig rengeteg önkormányzat biztosít hipa mentességet.
2020. szept. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Beleszámoltad az adót is a kiadásokba? Ha úgy marad 500 a zsebedben akkor megéri, nekem legalábbis megérné, azt a pénzt félretenném vésztartaléknak. Tudom nem sok, de egy kis plusz bármikor jól jöhet.
2020. szept. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha valóban 500.000 marad meg évente az 10.000 Ft-os napidíj nagyjából.

Ha ez rugalmasan, 1-2 órában megvan, akkor még talán-talán. De ha fixen minden egyes szombat ezzel megy el, akkor már nem éri meg (nekem legalábbis)

2020. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Nézd, egyet gondolj végig.

Én 18 éves koromban kezdtem vállalkozni és 19 évesen mentem csődbe először aztán 25 évesen másodszor, szerintem én is csináltam olyasmit amit Te tervezel. Én most 48 éves vagyok jelenleg is vállalkozom, ha 18 éves koromban lett volna internet meg GYK, akkor lehet, hogy én is lepontoztam volna egy az enyémhez hasonló választ.

Egy vállalkozói döntéssel kapcsolatban kérdeztél egy olyan oldalon, ahol névtelenül válaszolnak az emberek. Önzetlenül akartam neked segíteni, 30 éve kezdtem vállalkozni és puff a válaszom nulla %-ban hasznos. Ami nem baj csak gondold végig mennyire megbízhatók az itteni válaszok a vállalkozói döntéseddel kapcsolatban.

Ja és ha valami 15 éves vér Pistike lennék vagy egy looser vállalkozó ? Simán lehet, persze. Hát éppen ez az, rám sem hallgathatsz, senkire nem hallgathatsz itt. A legtöbb ember még egy Nick nevet sem vállal.


Hagyjuk a pékbe a KATA adózási formát meg a többit. Mindegy, nézd, ennyi pénzért nem megy el a segédmunkás dolgozni, alkalmi munkára. Ilyenkor az a film jut eszembe amelyben Terence Hil fogad a pultossal 5 centben, hogy több narancs levet tud meginni, mint amit a pultos kifacsar. Az is ilyen, 5 centért biztos nem adott volna, 2 liter narancslevet, de azt hitte megnyer egy fogadást. A legtöbben nem mennének el segédmunkásnak alkalmi melóba még napi 15-ért sem, de ha ez egy vállalkozás és csak 200 000-et kell beletenni az más.


Ne higgy nekem csak gondold végig kérlek :


Egy vállalkozást úgy indítunk, hogy neki kezdünk egy üzleti, pénzügyi és egy marketing tervezésnek, ekkor lesznek ezzel kapcsolatos terveink, pénzügyi és marketing stratégiánk. Ennek a folyamatnak sok minden a része, akár a piac vagy a konkurencia kutatás vagy netes vállalkozások esetén kulcsszó kutatás, stb. Neked most sokan úgy adtak tanácsot, hogy nem tudják miről van szó. Mert ha én most azt mondanám, hé gyrekek, ez egy MLM. Akkor sok ember rögtön azt mondaná, micsoda, hát akkor még sem - és még finom voltam. Nem tudom, hogy az, vagy éppen kriptopénz bányagépet kellene venned 200 000 forintért vagy éppen tőzsdéznél. Az emberek egyből átgondolnák a válaszukat. Főleg akkor ha netán Te is elszeretnéd adni nekik azt a dolgot 200 000 ért és épen ehhez végeznél itt piackutatást. -Ne érts félre, nem azt mondom, hogy így van, csak azt hogy úgy adnak tanácsot, hogy nem tudják, hogy így van-e.


Ám mert, ez egy „vállalkozás” és csak 200 000 forintot kell befizetni és kereshetnének 500 000 forintot, már sokan izomból facsarnák is narancs levet, hátha nyernek.


Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy egy vállalkozásba, ha a bevételed segédmunkás órabér alatt van, akkor nem érdemes azzal foglalkozni, még akkor sem ha feketén, szürkén meg pepitán csinálod.

2020. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: Te az a macska vagy aki évekkel korábban LS15,LS17 szimulátorban is nyomult?
2020. szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Az szerintem egy másik macska volt.
2020. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 légyszi ne már! Eddig is épp eléggé agyroppantó volt! :)
2020. szept. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!