Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kötelező karantén esetén jár...

Kötelező karantén esetén jár táppénz EV.-nak?

Figyelt kérdés

Fodrász vagyok, egyéni vállalkozóként.

Sajnos a napokban érintkeztem egy koronavírus pozitív személlyel, ezért karanténba kellett vonulnom, most várom a tesztet.

Azt az infót kaptam hogy ilyen esetben mivel keresőképtelenné váltam, az állam kifizet ezeket a napokat az egyéni vállalkozóknak is. Igaz ez?



2020. szept. 25. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem.
2020. szept. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Igen, jár.

Háziorvos megkapja a határozatot, hívd fel, hogy vegyen ker4esőképtelen állományba (hetes kóddal leszel telen állományban).

Be kell adnod az OEP felé elektronikusan az igénybejelentést, ha megvan a papír a háziorvostól.


Első, te meg kezeltesd a válaszkényszeredet...

2020. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így tudom!
2020. szept. 25. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Kivancsi vagyok mit sikerült intézni? Tényleg jár neked is? (manikűrős, 27L)
2020. szept. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Karanténra akkor nem jár táppénz, ha külföldről jöttél haza, ez esetben az orvos nem vehet táppénzes állományba, minden más kötelezően elrendelt karantén hetes kóddal táppénzes állományba veendő, és mint ilyen, táppénz is jár utána!
2020. szept. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem voltam külföldön, egy születésnapi ebéden voltam.

A mai nap kaptam meg az eredményt, negatív lett.

Most várom hogy feloldják a karantént addig nem mehetek el itthonról.

Eddig sokat még nem tudtam intézni a hétvége miatt, ma utána járok a háziorvosnál.

2020. szept. 28. 10:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jár.
2020. szept. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!